Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

Кубок України з футболу серед аматорських команд: шлях до професіоналізму

Історія турніру

Кубок України з футболу серед аматорських команд було засновано в 1992 році, одразу після здобуття Україною незалежності. Головною метою турніру є надання можливості аматорським клубам позмагатися з найкращими професіональними командами країни, а також отримати шанс представляти Україну на міжнародній арені.

Перший розіграш Кубка України серед аматорських команд відбувся в 1993 році. Переможцем стала команда «Авангард» (Ровеньки, Луганська область). З того часу турнір проводиться щорічно, за винятком сезону 2014/2015, який був скасований через війну на сході України.

Формат та умови проведення

Кубок України серед аматорських команд проводиться за олімпійською схемою, тобто кожна команда грає з кожною по одному разу. Турнір складається з декількох етапів:

 • Попередній етап: на цьому етапі команди, які не потрапили до фінальної частини, змагаються за право виходу до наступного раунду.
 • Фінальний етап: на цьому етапі команди, які пройшли попередній етап, розігрують між собою Кубок України.

Переможець Кубка України серед аматорських команд отримує право участі в розіграші Кубка України серед професіоналів. Також переможець отримує путівку до Ліги Європи УЄФА.

Найяскравіші моменти турніру

За роки проведення турніру було зіграно багато яскравих та незабутніх матчів. Ось деякі з найяскравіших моментів Кубка України серед аматорських команд:

 • У 2004 році команда «Металург» (Донецьк) стала першим аматорським клубом, який вийшов до фіналу Кубка України. У фіналі «Металург» поступився професіональній команді «Динамо» (Київ) з рахунком 0:2.
 • У 2010 році команда «Кристал» (Херсон) стала першим аматорським клубом, який переміг у Кубку України. У фіналі «Кристал» здолав професіональну команду «Таврія» (Сімферополь) з рахунком 2:1.
 • У 2016 році команда «Агробізнес» (Волочиськ, Хмельницька область) стала першим аматорським клубом, який вийшов до півфіналу Кубка України. У півфіналі «Агробізнес» поступився професіональній команді «Шахтар» (Донецьк) з рахунком 0:4.

Значення турніру

Кубок України серед аматорських команд має велике значення для розвитку аматорського футболу в Україні. Турнір надає можливість аматорським командам позмагатися з професіональними клубами, отримати шанс представляти Україну на міжнародній арені, а також заробляти гроші за допомогою футболу.

Висновок

Кубок України серед аматорських команд є важливим турніром, який відіграє значну роль у розвитку аматорського футболу в Україні. Турнір надає можливість аматорським командам позмагатися з професіональними клубами, отримати шанс представляти Україну на міжнародній арені, а також заробляти гроші за допомогою футболу.

Часті запитання

 1. Коли було засновано Кубок України з футболу серед аматорських команд?
 2. <li><b>Яка команда стала першим переможцем Кубка України серед аматорських команд?</b></li>
  
  <li><b>Яка команда стала першим аматорським клубом, який вийшов до фіналу Кубка України?</b></li>
  
  <li><b>Яка команда стала першим аматорським клубом, який переміг у Кубку України?</b></li>
  
  <li><b>Яка команда стала першим аматорським клубом, який вийшов до півфіналу Кубка України?</b></li>
  

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *