Відбірковий турнір Чемпіонату світу з футболу 2018

Загальний огляд

Фінальна частина Чемпіонату світу з футболу 2018 пройде в росії з 14 червня по 15 липня 2018 року. У фінальному турнірі візьмуть участь 32 збірні, з яких 31 команда буде визначена за результатами відбіркового турніру. Команда країни-господарки чемпіонату – росії автоматично потрапила у фінальний турнір. Відбірковий турнір розпочався 12 березня 2015 року і завершиться 15 листопада 2017 року. У відбірковому турнірі беруть участь 209 збірних, які розподілені на шість конфедерацій:

– Азія (AFC)
– Африка (CAF)
– Північна Америка (CONCACAF)
– Південна Америка (CONMEBOL)
– Океанія (OFC)
– Європа (UEFA)

Розподіл місць у фінальному турнірі

Кожна з конфедерацій отримала певну кількість місць у фінальному турнірі Чемпіонату світу 2018:

– Європа (UEFA) – 13 місць
– Африка (CAF) – 5 місць
– Азія (AFC) – 4,5 місця
– Північна і Центральна Америка (CONCACAF) – 3,5 місця
– Південна Америка (CONMEBOL) – 4,5 місця
– Океанія (OFC) – 0,5 місця

Місця в фінальному турнірі розподіляються за результатами відбіркового турніру, який складається з декількох етапів.

Формат відбіркового турніру

Формат відбіркового турніру Чемпіонату світу 2018 відрізняється в різних конфедераціях. У Європі відбірковий турнір складається з двох етапів: групового етапу та плей-оф. У груповому етапі команди розподіляються на дев’ять груп по шість команд у кожній. Кожна команда грає з кожною іншою командою в своїй групі двічі – один раз вдома і один раз на виїзді. Переможець і друге місце в кожній групі виходять у плей-оф, де 16 команд будуть розподілені на пари. Переможці пар виходять у фінальний турнір Чемпіонату світу 2018.

У Південній Америці відбірковий турнір складається з одного етапу – групового. Десять команд конфедерації грають між собою в одній групі, де кожна команда грає з кожною іншою двічі – один раз вдома і один раз на виїзді. Чотири найкращі команди виходять у фінальний турнір Чемпіонату світу 2018, а п’ята команда потрапляє в плей-оф.

У Північній та Центральній Америці відбірковий турнір складається з трьох етапів: першого раунду, другого раунду і фінального раунду. У першому раунді беруть участь 14 команд, які розподіляються на сім пар. Переможці пар виходять у другий раунд, де приєднуються до дев’яти команд, які отримали автоматичне право на участь у цьому раунді. У другому раунді команди розподіляються на три групи по чотири команди у кожній. Переможці груп і другі місця виходять у фінальний раунд, де грають у одній групі за круговою системою. Три найкращі команди виходять у фінальний турнір Чемпіонату світу 2018, а четверта команда потрапляє в плей-оф.

У Африці відбірковий турнір складається з двох етапів: першого раунду і другого раунду. У першому раунді беруть участь 26 команд, які розподіляються на 13 пар. Переможці пар виходять у другий раунд, де приєднуються до 27 команд, які отримали автоматичне право на участь у цьому раунді. У другому раунді команди розподіляються на п’ять груп по чотири команди у кожній. Переможці груп виходять у фінальний турнір Чемпіонату світу 2018.

У Азії відбірковий турнір складається з трьох етапів: першого раунду, другого раунду і третього раунду. У першому раунді беруть участь 12 команд, які розподіляються на шість пар. Переможці пар виходять у другий раунд, де приєднуються до 34 команд, які отримали автоматичне право на участь у цьому раунді. У другому раунді команди розподіляються на вісім груп по п’ять команд у кожній. Переможці груп і чотири найкращі команди, які посіли друге місце, виходять у третій раунд, де грають у двох групах по шість команд у кожній. Переможці груп і другі місця виходять у фінальний турнір Чемпіонату світу 2018, а треті місця потрапляють у плей-оф.

У Океанії відбірковий турнір складається з двох етапів: першого раунду і другого раунду. У першому раунді беруть участь 11 команд, які розподіляються на чотири групи по три команди у кожній. Переможці груп виходять у другий раунд, де грають між собою в одній групі за круговою системою. Переможець групи виходить у фінальний турнір Чемпіонату світу 2018, а друге місце потрапляє в плей-оф.

Плей-оф

У плей-оф за право участі у фінальній частині Чемпіонату світу 2018 вийдуть чотири команди: п’ята команда Південної Америки, четверта команда Північної та Центральної Америки, команда-переможець плей-оф Океанії і одна з двох команд Азії, які зайняли третє місце в третьому раунді. Плей-оф пройде в листопаді 2017 року.

Висновок

Відбірковий турнір Чемпіонату світу 2018 розпочався в березні 2015 року і триватиме до листопада 2017 року. У відбірковому турнірі беруть участь 209 збірних, які розподілені на шість конфедерацій. 31 збірна вийде в фінальну частину Чемпіонату світу 2018, яка пройде в росії з 14 червня по 15 липня 2018 року.

Поширені запитання

1. Скільки команд беруть участь у відбірковому турнірі Чемпіонату світу 2018?
– У відбірковому турнірі беруть участь 209 збірних.

2. Скільки місць у фінальному турнірі Чемпіонату світу 2018 мають кожна з конфедерацій?
– Європа (UEFA) – 13 місць
– Африка (CAF) – 5 місць
– Азія (AFC) – 4,5 місця
– Північна і Центральна Америка (CONCACAF) – 3,5 місця
– Південна Америка (CONMEBOL) – 4,5 місця
– Океанія (OFC) – 0,5 місця

3. Який формат відбіркового турніру Чемпіонату світу 2018?
– Формат відбіркового турніру різний у різних конфедераціях. У Європі відбірковий турнір складається з двох етапів: групового етапу та плей-оф. У груповому етапі команди розподіляються на дев’ять груп по шість команд у кожній. Кожна команда грає з кожною іншою командою в своїй групі двічі – один раз вдома і один раз на виїзді. Переможець і друге місце в кожній групі виходять у плей-оф, де 16 команд будуть розподілені на пари. Переможці пар виходять у фінальний турнір Чемпіонату світу 2018.

4. Коли пройде фінальний турнір Чемпіонату світу 2018?
– Фінальний турнір Чемпіонату світу 2018 пройде в росії з 14 червня по 15 липня 2018 року.

5. Які команди вже кваліфікувалися на Чемпіонат світу 2018?
– На цей момент ще жодна збірна не кваліфікувалась на Чемпіонат світу 2018. Відбірковий турнір все ще триває.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *