Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури: Історичний огляд

Огляд

Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури став історичною подією в українському футболі. Турнір розпочався 22 серпня 1992 року і завершився 26 червня 1993 року, зібравши 82 команди з усієї України, які були розділені на 6 зон. Цей чемпіонат став важливим кроком у розвитку українського футболу, відкривши шлях для багатьох талановитих гравців та команд.

Формат

Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури проходив у два етапи. На першому етапі команди були розділені на 6 зон за географічним принципом. У кожній зоні команди грали між собою у два кола. Переможці кожної зони виходили до фінального турніру, який проходив у три круги. Фінальний турнір проходив у місті Києві, де 6 команд-переможців зон змагалися за звання чемпіона України.

Команди

У першому чемпіонаті України серед колективів фізкультури взяли участь 82 команди з усієї України. Серед найвідоміших команд були:

 • “СКА-Львів” (Львів)
 • “Кристал” (Чортків)
 • “Верес” (Рівне)
 • “Нива” (Тернопіль)
 • “Волинь” (Луцьк)

Ці команди стали основними претендентами на перемогу в чемпіонаті.

Результати

Після запеклої боротьби в зонах, до фінального турніру вийшли наступні команди:

 • “СКА-Львів” (Львів)
 • “Кристал” (Чортків)
 • “Верес” (Рівне)
 • “Нива” (Тернопіль)
 • “Волинь” (Луцьк)
 • “Карпати” (Кам’янець-Подільський)

У фінальному турнірі команди грали між собою у три кола. За результатами турніру, чемпіоном України став клуб “СКА-Львів”, який набрав 27 очок. Друге місце посів “Кристал” (Чортків) з 24 очками, а третє – “Верес” (Рівне) з 21 очком.

Значення

Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури мав велике значення для розвитку українського футболу. Турнір дав можливість талановитим гравцям з усієї України проявити себе і потрапити до складу національної збірної України. Крім того, чемпіонат сприяв розвитку українського футболу на регіональному рівні, стимулювавши створення нових футбольних клубів та секцій.

Висновок

Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури став важливим кроком у розвитку українського футболу. Турнір дав можливість талановитим гравцям з усієї України проявити себе і потрапити до складу національної збірної України. Крім того, чемпіонат сприяв розвитку українського футболу на регіональному рівні, стимулювавши створення нових футбольних клубів та секцій.

Часті запитання

 1. Коли відбувся перший чемпіонат України серед колективів фізкультури?
 2. Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури відбувся з 22 серпня 1992 по 26 червня 1993 року.

 3. Скільки команд взяли участь в першому чемпіонаті України серед колективів фізкультури?
 4. В першому чемпіонаті України серед колективів фізкультури взяли участь 82 команди.

 5. Який клуб став першим чемпіоном України серед колективів фізкультури?
 6. Першим чемпіоном України серед колективів фізкультури став клуб “СКА-Львів”.

 7. Яке значення мав перший чемпіонат України серед колективів фізкультури для українського футболу?
 8. Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури мав велике значення для розвитку українського футболу. Турнір дав можливість талановитим гравцям з усієї України проявити себе і потрапити до складу національної збірної України. Крім того, чемпіонат сприяв розвитку українського футболу на регіональному рівні, стимулювавши створення нових футбольних клубів та секцій.

 9. Хто був найкращим бомбардиром першого чемпіонату України серед колективів фізкультури?
 10. Найкращим бомбардиром першого чемпіонату України серед колективів фізкультури став Ігор Ковалець з клубу “СКА-Львів”, який забив 22 голи.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *