Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

Літні Олімпійські ігри 1968: Історія, Подвиги та Рекорди

Олімпійські ігри у місті Мехіко

Літні Олімпійські ігри 1968 року, офіційно відомі як XIX Літні Олімпійські ігри, стали визначальним моментом в історії спорту. Змагання відбулося в Мехіко, Мексика, з 12 по 27 жовтня 1968 року і стало свідком неймовірних подвигів, рекордів і незабутніх моментів.

Високогірний Олімпійський Місто

Місто Мехіко розташоване на висоті 2240 метрів над рівнем моря, що робить його найвисокогірнішим олімпійським містом в історії. Це стало значним фактором, що вплинув на виступи спортсменів, оскільки розріджене повітря на цій висоті призводить до зменшення витривалості та продуктивності.

Революція у Бігу на Дистанцію

Олімпійські ігри в Мехіко стали свідками справжньої революції в бігу на дистанцію. Американський бігун Джим Райан встановив новий світовий рекорд в бігу на 1500 метрів, а його співвітчизник Кіпчоге Кейно став олімпійським чемпіоном на дистанції 10 000 метрів. Ці досягнення стали можливими завдяки новій методиці тренувань, розробленій американським тренером Джо Дугласом.

Боб Бімон: П’ятиметровий Провал

Одним з найвизначніших моментів Олімпійських ігор 1968 року став стрибок у довжину в виконанні американського атлета Боба Бімона. Він здійснив стрибок на неймовірні 8,90 метра, що стало новим світовим рекордом і залишалось ним протягом 23 років. Бімон, який не був фаворитом у змаганнях, здійснив цей приголомшливий стрибок при попутному вітрі силою 2,0 м/с, що змусило суддів перевірити легальність його досягнення.

Сила Чорної Пантери: Томмі Сміт та Джон Карлос

Олімпійські ігри 1968 року також стали свідками потужного політичного виступу, який зробили американські спортсмени Томмі Сміт та Джон Карлос. Після завоювання золотих та бронзових медалей у бігу на 200 метрів, вони підняли свої кулаки в знак протесту проти расової дискримінації та несправедливості. Цей потужний жест став одним із символів боротьби за громадянські права

Висновок: Наслідок та Переосмислення

Літні Олімпійські ігри 1968 року запам’ятались не лише спортивними досягненнями, а й політичними протестами, що відображали складний клімат того часу. Після цих ігор у світ спорту було внесено значні зміни, зокрема правила щодо використання наркотичних речовин і новий підхід до висвітлення політичних проблем на Олімпіадах.

Питання, що Часто Задаються

  1. Яке місто було господарем Літніх Олімпійських ігор 1968 року?
  2. В які терміни проходили Літні Олімпійські ігри 1968 року?
  3. Який був головний стадіон Літніх Олімпійських ігор 1968 року?
  4. Скільки країн взяло участь у Літніх Олімпійських іграх 1968 року?
  5. Скільки спортсменів взяло участь у Літніх Олімпійських іграх 1968 року?

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *