Змагання з легкої атлетики на літніх Олімпійських іграх 1968 року в Мехіко

Незвичайне місце проведення змагань

Змагання з легкої атлетики на літніх Олімпійських іграх 1968 року були проведені з 13 по 20 жовтня в Мехіко на Олімпійському стадіоні. Олімпійські чемпіони зі спортивної ходьби та марафонського бігу визначались на шосейних трасах, прокладених вулицями міста, проте старт і фініш відбувався на стадіоні.

Чому саме Мехіко?

Вибір Мехіко в якості міста-господаря Олімпійських ігор 1968 року був незвичайним. Це була перша Олімпіада, яка проводилася в країні, що розвивається, і перша, яка проводилася на такій великій висоті над рівнем моря (2240 метрів).

Висота над рівнем моря викликала серйозні побоювання щодо того, як атлети впораються з розрідженим повітрям. Багато експертів вважали, що результати змагань будуть значно гіршими, ніж на попередніх Олімпіадах. Однак ці побоювання виявилися необґрунтованими.

Рекордні результати

Насправді, на Олімпійських іграх 1968 року було встановлено безліч нових світових рекордів. Зокрема, американський спринтер Боб Хейс пробіг 100 метрів за 9,95 секунди, що стало першим випадком, коли ця дистанція була подолана швидше за 10 секунд. Американський стрибун у довжину Боб Бімон встановив новий світовий рекорд у цій дисципліні, стрибнувши на 8,90 метра. Цей рекорд протримався понад 20 років.

Радянський легкоатлет Володимир Голубничий виграв золото в бігу на 5000 метрів, встановивши новий світовий рекорд – 13:26,4. А його співвітчизник Юрій Сисикін став олімпійським чемпіоном у бігу на 10000 метрів, також встановивши новий світовий рекорд – 29:27,4.

Загалом, на Олімпійських іграх 1968 року було встановлено 12 нових світових рекордів у легкій атлетиці. Це був яскравий показник того, що висота над рівнем моря не завадила атлетам показувати найкращі результати.

Політичні протести

Олімпійські ігри 1968 року також запам’яталися політичними протестами. Найвідомішим з них був протест афроамериканських легкоатлетів Томмі Сміта і Джона Карлоса. Після того, як вони виграли золото і бронзу в бігу на 200 метрів, Сміт і Карлос підняли кулаки в чорних рукавичках під час виконання гімну США. Цей жест був знаком солідарності з борцями за громадянські права в США.

Вплив на розвиток легкої атлетики

Олімпійські ігри 1968 року мали великий вплив на розвиток легкої атлетики. Нові світові рекорди, встановлені на цих іграх, надихнули багатьох молодих людей зайнятися легкою атлетикою. А політичні протести Сміта і Карлоса привернули увагу до проблем расизму і дискримінації в спорті.

Висновок

Олімпійські ігри 1968 року в Мехіко були пам’ятною подією в історії легкої атлетики. Незважаючи на всі побоювання, пов’язані з висотою над рівнем моря, атлети показали найкращі результати. А політичні протести Сміта і Карлоса зробили ці ігри ще більш значущими.

Питання, що часто задаються

  1. Де проходили змагання з легкої атлетики на Олімпійських іграх 1968 року?
  2. Чому Мехіко було обрано містом-господарем Олімпійських ігор 1968 року?
  3. Які побоювання були пов’язані з тим, що Олімпійські ігри 1968 року проходили на такій великій висоті над рівнем моря?
  4. Які світові рекорди були встановлені на Олімпійських іграх 1968 року?
  5. Який протест відбувся на Олімпійських іграх 1968 року?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *