Віталій Романенко: Відважний стрілок,
легенда українського спорту

1. Ранні роки та початок кар’єри

Віталій Романенко народився 10 січня 1926 року в селі Романівка, Вінницької області. З ранніх років він захоплювався спортом, особливо стрільбою. У 1941 році юний Віталій вступив до Київського спортивного училища. Його талант і завзятість швидко проявилися, і він здобув звання кандидата в майстри спорту в 1948 році.

У складі команди українських стрільців, виступав на змаганнях республіканського, союзного і міжнародного рівня.

2. Перемога на Олімпійських іграх

У 1956 році Віталій Романенко взяв участь у літніх Олімпійських іграх в Мельбурні. Він виступив у двох дисциплінах: стрільба з малокаліберної гвинтівки по бігучому кабану та стрільба по бігучому оленю. У першій дисципліні йому не вдалося потрапити в число призерів, але в другій він став олімпійським чемпіоном. Романенко вразив 441 мішень з 480, що принесло йому золоту медаль.

Ця перемога стала справжнім тріумфом для українського спорту. Романенко став першим українським олімпійським чемпіоном зі стрільби. Його ім’я було на слуху у всьому світі.

3. Досягнення на чемпіонатах світу та Європи

Після олімпійського успіху Віталій Романенко продовжив блискуче виступати на чемпіонатах світу та Європи. У 1954 році він став чемпіоном світу у стрільбі по бігучому оленю. У 1954-1962 роках він неодноразово вигравав золото в командних змаганнях на чемпіонатах світу та Європи. Чемпіон СРСР (1955—1962) в особистих і командних змаганнях. В цілому, на його рахунку 12 золотих, 8 срібних і 2 бронзові медалі різних міжнародних змагань.

Заслужений майстер спорту (1955).

4. Роль у розвитку стрільби

Після завершення спортивної кар’єри Віталій Романенко займався тренерською діяльністю. Він підготував багато талановитих стрільців, які згодом стали чемпіонами світу та Європи. За його ініціативи в Україні було створено кілька стрільбищ, де спортсмени могли тренуватися і готуватися до змагань.

Заслужений тренер УРСР (1974).

5. Пам’ять про Віталія Романенка

Віталій Романенко помер 23 лютого 2010 року. Але пам’ять про нього живе. Його ім’я носить Сумська обласна школа вищої спортивної майстерності.

Цей легендарний стрілець назавжди залишиться в історії українського спорту як один з найкращих атлетів країни.

6. Часті запитання

 1. Коли народився Віталій Романенко?

  Віталій Романенко народився 10 січня 1926 року.

 2. Де народився Віталій Романенко?

  Віталій Романенко народився в селі Романівка, Вінницької області.

 3. Яких досягнень добився Віталій Романенко?

  Віталій Романенко став олімпійським чемпіоном в Мельбурні 1956 року, чемпіоном світу в стрільбі по бігучому оленю в 1954 році, неодноразовим чемпіоном світу та Європи (1954—1962) в командних змаганнях, чемпіоном СРСР в особистих і командних змаганнях.

 4. Яким був внесок Віталія Романенка в розвиток стрільби в Україні?

  Заслужений тренер УРСР (1974). Віталій Романенко був ініціатором створення в Україні стрільбищ, де спортсмени могли тренуватися і готуватися до змагань.

 5. Коли помер Віталій Романенко?

  Віталій Романенко помер 23 лютого 2010 року.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *