Віталій Васильович Мандзюк: життєвий шлях і футбольна кар’єра

Хто такий Віталій Мандзюк?

Віталій Васильович Мандзюк — український футболіст, що грав на позиції захисника.

Ранні роки та початок кар’єри

Віталій Мандзюк народився 24 січня 1986 року в смт Віліне, що в Криму, на той час складової частини СРСР. У ранньому віці він проявив інтерес до футболу і вже в 10 років почав грати в молодіжній команді місцевого клубу “Кримтеплиця”.
У 16 років Віталій підписав свій перший професійний контракт з першоліговим клубом “Таврія” з Сімферополя. У складі команди він провів два роки, регулярно виходячи на поле в основному складі. У 2004 році Мандзюк перейшов до луганської “Зорі”, де швидко став одним з ключових гравців команди. Протягом трьох років він зіграв понад 100 матчів за клуб у всіх турнірах.

Перехід в “Шахтар” і кар’єра у збірній

У 2007 році Віталій Мандзюк отримав пропозицію від донецького “Шахтаря”, одного з найсильніших клубів України. Він не вагаючись погодився на перехід і відразу став основним гравцем команди. З “Шахтарем” Мандзюк виграв вісім чемпіонських титулів, шість Кубків України, а також Суперкубок УЄФА в 2009 році. Завдяки своїм виступам у клубі він привернув увагу головного тренера збірної України Олексія Михайличенка, який почав регулярно викликати гравця в національну команду. Всього Віталій Мандзюк зіграв за збірну України 33 матчі і забив 2 голи.

Завершення кар’єри і повернення в “Зорю”

У 2015 році Віталій Мандзюк покинув “Шахтар” і повернувся в луганську “Зорю”. У складі рідної команди він провів ще три роки, вигравши Кубок України в 2018 році. У 2018 році Віталій Мандзюк оголосив про завершення професійної кар’єри у віці 32 років.

Особисте життя

Віталій Мандзюк одружений і має двох дочок. Він активно займається бізнесом і є власником декількох компаній у сфері нерухомості та сільського господарства. Також він займається благодійністю і є членом ради опікунів дитячого будинку в Луганську.

Висновок

Віталій Мандзюк є одним з найуспішніших українських футболістів останнього десятиліття. Він виграв численні титули на клубному і міжнародному рівні і є одним з найкращих захисників в історії українського футболу. Після завершення кар’єри він зайнявся бізнесом і благодійністю.

Часто задавані питання

 1. Коли народився Віталій Мандзюк?

  Віталій Мандзюк народився 24 січня 1986 року в смт Віліне, що в Криму, на той час складової частини СРСР.

 2. У яких клубах грав Віталій Мандзюк?

  Віталій Мандзюк грав у таких клубах: “Кримтеплиця” (Сімферополь), “Таврія” (Сімферополь), “Зоря” (Луганськ), “Шахтар” (Донецьк) і “Зоря” (Луганськ).

 3. Які титули виграв Віталій Мандзюк?

  Віталій Мандзюк виграв вісім чемпіонських титулів, шість Кубків України, а також Суперкубок УЄФА в 2009 році з “Шахтарем”. У складі “Зорі” він виграв Кубок України в 2018 році.

 4. Скільки матчів зіграв Віталій Мандзюк за збірну України?

  Віталій Мандзюк зіграв за збірну України 33 матчі і забив 2 голи.

 5. Коли завершив кар’єру Віталій Мандзюк?

  Віталій Мандзюк оголосив про завершення професійної кар’єри у віці 32 років у 2018 році.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *