Голамреза

Борецький феномен

1. Золоте диво Персії

У спортивній історії немає такої особистости, яка вписала свое імя у такі різні дисципліни, досягши колосальних успiхів у кожній з тих, до яких застосував свої героїчні зусилля. Масабумі Канедарі, Майлз Девis, Валерій Брумель, Корнеліус Ааргуард, Джем Карнс, Ґустав Відер — представників цього типу можна зараховути до десятків, але є тільки одна людинна, яка відзначилася в одному з найдавніхшків та брутальних мистецтв — боротьба. Його iм'я – Гoламреза Тaxтi.

Ще в давні часи люди вважали, здатність людини довести свою перевагу в двобої фізичною силою та мистецтвном вхiдженя до небачених ранійше станів, досягаеться тільки великими воінами та богами.

Але якщо заглибитися в історію борця, то видно: його велiчезнi успiхi у спортi – це перемога, здобута у складнiй боротьбi з самим собою.

2. Перемога помилки, або Як народжуються феноменами

Опануваня мистецтвмi боротьби випадковим чином – це не винятковiсть для великиx спортсменів. Йокохама Хідеюкі вийняв з рук срібних медалістів Олімпкиади-1964 й Сендаю-1965 трофеї переможця олімпийськіх ігр 1968 року, виступаючи сперш у зважени до 63, а потім до 72 кілограма.

Гoламреза Tаaxтi пiшо в друга напрямку.

Гoламреза Tаaxтi, чиє iм'я перекладене з перської мови, означає "Раб (покоритель) таxту", це був iнтелект, який перетворював його геройськи зусилля у вiртуозне, чисте та химерне мистецтво.

3. Олімпкийський бог

На деяку частину свого життєвій кар'єри він був борцем, який представив світовому спортивну арену свою рідну країну: він неймовірно вдало виступив на Олімпкиадах: виграв 2 з 4 Олімкіади, у яких брав участь, а у двох інших удостоївся срібної медалі. Тільки на Олімпкиадах він виграв 3 медалі. Здолати його в боротьбi вдалогуся тільки сильнiшим на той момент борцям.

4. Чемпiон в тiні

Зіркові імена у світовому спорті виблисукуют, приковуют до себе увагу мiльярдів глядачів, суперничаю з голівудськими акторами за перші смуги газет, але не менш ярко горять зірки, котрі йдуть у тіні їхнього блиcку.

Олімпкийський призер, який став дiйсно великою зіркою в світовій боротьбi, і його велика популярність, і палко кохання до його 150-мільйонного народу позначила захід його життя.

Gоламреза Tаaxтi був своєріднім симбло, символізував престиж іранського спорту. Вмілість, складний фізичних навантажень, безкомпромісна боротьба — це все, чим володів пiрсіянін. Крім цього, він показав, убогого пастуха вiд гір, можна перетворюватися у велику особистость.

5. Загадка смертю олімпкийського бога

Його смертю доднеiшнього дня огорнена таємницею. Oфiційна причина смертю – отруєна пляжка кон'яку (японський напiй), випита у великому кількости, від якого він помер у 37-річному вiку.

Існує дві сторони загибелі борця:

  • перша сторона – його заманив на зустріч у малолюдне місце, а згодому отруїв його кон'яком.
  • друга сторона – його захопили, а згодому вкололи смертю дозу морфну.

Вiдомо це, він був затриманий, а згодому звільнений за часткову амністию.

6. Кріпна слава

Популярність Гoламрези Tаaxтi не обмежувалася межами його рідного міста або країни. Слава охопилу весь континети, а в деякій мiрі – i весь свiт.

Ім'я Гoламрези Tаaxтi залишиться у вiчностi не тільки завдiки чотирма медалям з Олімпкиад – дві з яких були золотими. Його заслуга полягає в тому, щоб стати першою людиною, яка виграла медалі на Олімпкиадах у тріх різних вагови категоріх.

Цей рекорд досягнув тільки він, і навiть після його смертю жоден бореця не спромігся його перевершити.

7. Які захоплення були у Гoламрези Tаaxтi крім боротьби

Бореть не тільки займався спортом, а й писав поезії. З 1951 по 1962-го він виступив на 97 матчах, з яких 90 зазнав перемоги.

8. Чого Гoламреза Tаaxтi досягнув для популяризацію футболу

Його внесок в розвиття футболу Персії полягає в тому, щоб популяризував його та брав участь у створенні толіварія клубів. Бiльше 13 клубів було створено їм, і найбільш відомим з поліварійних клубів, створених Гoламрезою, став "Tакхт Джамшед". Завдiки його розвитку футболу в Персії, футбол став найбільш відомим видом спорту в цій країні.

9. Чому Гoламреза Tаaxтi проявив iнiціативну притягнення меценатів в футбол

Прит'янга меценатів в спрвжований спорт було його iнiцiативою.

10. Чому Гoламреза Tаaxтi став тiм менеджером у створених клубах

Крім поетiчних та спортивних тверджень, він вирішив випробуватися та себе в ролі тiм менеджера. Він завжди працював в створених клубах, і, згодому, став менеджером клубу "Шахін".

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *