Великдень у Польщі 2023: Традиції та звичаї, які варто знати

Коли Великдень у Польщі 2023 року?

Великдень у Польщі у 2023 році припадає на 9 квітня. Це свято є одним із найважливіших у польській культурі, і його святкують як релігійні, так і нерелігійні люди. Великдень символізує перемогу життя над смертю та є кульмінацією Великого посту – 40-денного періоду покаяння, молитви та посту.

Великодні традиції та звичаї у Польщі

Існує багато традицій та звичаїв, пов’язаних з Великоднем у Польщі. Ось деякі з них:

 • Пальмова неділя: За тиждень до Великодня відзначається Пальмова неділя. У цей день люди несуть до церкви пальмові гілки, які символізують переможний в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим. Після служби гілки освячуються, і люди забирають їх додому, щоб прикрасити ними свої оселі.
 • Великий піст: Перед Великоднем поляки дотримуються 40-денного посту. У цей період вони утримуються від м’яса, алкоголю та інших скоромних продуктів. Піст є способом підготуватися до Великодня духовно та фізично.
 • Великий четвер: У Великий четвер у Польщі готують традиційні великодні страви. Найпопулярнішими є паска (солодкий хліб із родзинками та цукатами), бабка великодня (пісочний пиріг з глазур’ю), мазурек (печиво з мигдалем та варенням) та креми (шоколадні тістечка). Також у цей день у церквах відбувається особлива служба, під час якої освячують паску та інші великодні страви.
 • Велика п’ятниця: У Велику п’ятницю в Польщі настає день жалоби. У цей день у церквах відбуваються особливі служби, присвячені розп’яттю та смерті Ісуса Христа. Поляки також утримуються від їжі та розваг.
 • Велика субота: У Велику суботу готуються великодні страви і прибирають у будинках. Також у цей день у церквах проходить особлива служба, під час якої освячується вода. Ця вода вважається святою і використовується в багатьох великодніх ритуалах. Вночі з Великої суботи на Великдень люди йдуть до церкви на особливу службу, яка символізує перемогу життя над смертю.
 • Великоднє неділя: Великдень є головним днем свята. У цей день сім’ї збираються разом за великоднім столом, де їдять традиційні страви і обмінюються подарунками. Також у цей день у церквах відбуваються святкові служби, під час яких люди вітають один одного зі словами “Христос воскрес!” – “Воістину воскрес!”
 • Великдень понеділок: Великдень понеділок є другим днем свята. У цей день люди відвідують родичів та друзів, обмінюються подарунками і весело проводять час. Також у цей день у багатьох містах і селах Польщі проводяться традиційні великодні ярмарки, де можна купити сувеніри, солодощі та інші святкові товари.

Страви на Великдень у Польщі

Польський великодній стіл рясніє різноманітними стравами. Ось деякі з найпопулярніших:

 • Паска: Паска є традиційним великоднім хлібом у Польщі. Це солодкий хліб, який випікається з дріжджового тіста з додаванням родзинок, цукату та інших смаколиків. Паску зазвичай прикрашають глазур’ю та кондитерською посипкою.
 • Бабка великодня: Бабка великодня є ще одним традиційним польським великоднім хлібом. Це пісочний пиріг, який випікається з додаванням яєчних жовтків та сметани. Бабку зазвичай прикрашають глазур’ю та кондитерською посипкою.
 • Мазурек: Мазурек є традиційним польським великоднім печивом. Це пісочне печиво, яке випікається з додаванням горіхів, мигдалю та варення. Мазурек зазвичай прикрашають глазур’ю та кондитерською посипкою.
 • Креми: Креми є традиційними польськими великодніми тістечками. Це шоколадні тістечка, які випікаються з додаванням яєчних жовтків та сметани. Креми зазвичай прикрашають глазур’ю та кондитерською посипкою.
 • Журек: Журек це традиційний польський великодній суп. Він готується з квашеного житнього борошна з додаванням овочів, грибів та м’яса. Журек зазвичай подається з вареними яйцями та хроном.
 • Бігос: Бігос це традиційне польське великоднє блюдо з тушкованої капусти з додаванням м’яса, ковбас та овочів. Бігос зазвичай подається з картопляним пюре або хлібом.

Святкування Великодня у Польщі

Великдень у Польщі є великим і радісним святом. У цей час люди збираються разом із сім’ями та друзями, їдять традиційні страви та обмінюються подарунками. Також у цей час у містах і селах Польщі проводяться різноманітні святкові заходи, такі як ярмарки, виставки та концерти.

Висновок

Великдень є одним із найважливіших свят у Польщі. Це свято, яке символізує перемогу життя над смертю і надію на воскресіння. Великдень у Польщі відзначається з великою повагою і радістю. У цей час люди збираються разом із сім’ями та друзями, їдять традиційні страви та обмінюються подарунками. Також у цей час у містах і селах Польщі проводяться різноманітні святкові заходи.

Часто задаються питання:

 1. Коли Великдень у Польщі 2023 року?
 2. Які найпопулярніші великодні страви у Польщі?
 3. Які найпопулярніші великодні звичаї у Польщі?
 4. Як прикрасити великодній стіл у польському стилі?
 5. Де можна знайти більше інформації про Великдень у Польщі?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *