Східногренландська течія: Холодна течія, що з’єднує Арктику з Атлантикою

Огляд

Східногренландська течія є холодною, низькосолоною течією Північного Льодовитого океану, яка прямує від протоки Фрама (~80N) до мису Фарвель (~ 60N). Вона слідує з півночі на південь уздовж східного берега Гренландії зі швидкістю близько 1 км/год. Протягом року вона переносить кригу арктичного басейну, а влітку – айсберги. Температура води біля берегів Гренландії нижче 0 °C, а на східній околиці влітку може сягати 2,4 °C. Солоність становить від 32,0 до 33,0‰.

Східногренландська течія протікає через Північні моря (Гренландське і Норвезьке) та через Данську протоку. Вона є дуже важливою, оскільки напряму з’єднує Арктику з Північною Атлантикою, робить основний внесок в експортування льоду з Арктики і є основним стоком прісної води з Арктики.

Властивості Східногренландської течії

Східногренландська течія характеризується низкою унікальних властивостей, які відрізняють її від інших течій у світових океанах:

 • Холодна температура: Температура води в Східногренландській течії дуже низька, часто нижче 0 °C, навіть влітку. Це робить її однією з найхолодніших течій у світі.
 • Низька солоність: Солоність Східногренландської течії також дуже низька, від 32,0 до 33,0‰. Це зумовлено тим, що течія переносить прісну воду з танучих льодовиків Гренландії.
 • Висока швидкість: Східногренландська течія є однією з найшвидших течій у світі. Вона рухається зі швидкістю приблизно 1 км/год, що значно перевищує швидкість більшості інших течій.
 • Значний транспорт льоду: Східногренландська течія є основним каналом транспортування льоду з Арктики в Атлантичний океан. Вона переносить велику кількість льодовиків, айсбергів і морської криги, які можуть значно впливати на клімат Північної Атлантики.

Вплив Східногренландської течії на клімат

Східногренландська течія має значний вплив на клімат Північної Атлантики та Арктики. Низька температура і солоність течії роблять її важливим фактором в охолодженні Атлантичного океану і формуванні кліматичних умов в Північній Європі. Східногренландська течія також впливає на циркуляцію океану, сприяючи формуванню Північноатлантичного течії. Крім того, течія переносить велику кількість льоду з Арктики в Атлантичний океан, що впливає на термогалінну циркуляцію океану і може мати наслідки для глобального клімату.

Висновки

Східногренландська течія є однією з найважливіших течій у світових океанах. Вона відіграє ключову роль в охолодженні Північної Атлантики, формуванні кліматичних умов в Північній Європі і циркуляції океану. Крім того, течія переносить велику кількість льоду з Арктики в Атлантичний океан, що впливає на термогалінну циркуляцію океану і може мати наслідки для глобального клімату.

Часті запитання

 1. Що таке Східногренландська течія?
 2. Східногренландська течія є холодною, низькосолоною течією Північного Льодовитого океану, яка прямує від протоки Фрама (~80N) до мису Фарвель (~ 60N). Вона слідує з півночі на південь уздовж східного берега Гренландії зі швидкістю близько 1 км/год. Протягом року вона переносить кригу арктичного басейну, а влітку – айсберги. Температура води біля берегів Гренландії нижче 0 °C, а на східній околиці влітку може сягати 2,4 °C. Солоність становить від 32,0 до 33,0‰.

 3. Які основні властивості Східногренландської течії?
 4. Основні властивості Східногренландської течії включають низьку температуру, низьку солоність, високу швидкість і значний транспорт льоду.

 5. Який вплив Східногренландської течії на клімат?
 6. Східногренландська течія має значний вплив на клімат Північної Атлантики та Арктики. Низька температура і солоність течії роблять її важливим фактором в охолодженні Атлантичного океану і формуванні кліматичних умов в Північній Європі. Східногренландська течія також впливає на циркуляцію океану, сприяючи формуванню Північноатлантичного течії. Крім того, течія переносить велику кількість льоду з Арктики в Атлантичний океан, що впливає на термогалінну циркуляцію океану і може мати наслідки для глобального клімату.

 7. Чому Східногренландська течія є важливою?
 8. Східногренландська течія є важливою, оскільки вона напряму з’єднує Арктику з Північною Атлантикою, вона робить основний вклад в експортування льоду з Арктики, і є основним стоком прісної води з Арктики.

 9. Які майбутні перспективи Східногренландської течії?
 10. Майбутні перспективи Східногренландської течії пов’язані з глобальним потеплінням. Очікується, що підвищення температури призведе до танення льодовиків Гренландії, що може збільшити кількість прісної води в течії і вплинути на її властивості і поведінку.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *