Хардгейнер: особа, що має труднощі із набором м’язової маси

Термін “хардгейнер” часто використовується в світі фітнесу та бодібілдингу, щоб описати спортсменів-любителів, які займаються культуризмом, але не здатні досягти відчутних результатів у нарощуванні м’язової маси. Це явище зазвичай пов’язане з генетичною несхильністю до цього виду спорту, але іноді причиною також може бути неправильний раціон харчування, програма тренувань або інші фактори.

У цій статті ми дослідимо термін “хардгейнер”, щоб краще зрозуміти, що це означає, як можна дізнатися, чи ви є хардгейнером, і що можна зробити, щоб подолати ці труднощі і досягти своїх фітнес-цілей.

Хто такий хардгейнер?

Хардгейнер — це людина, яка має труднощі з набором м’язової маси. Він чи вона може бути генетично схильний до худоби або їсти достатньо, щоб підтримувати своє тренування. Хардгейнери часто мають швидкий метаболізм, який спалює калорії зі швидкістю, що випереджає здатність їхнього організму їх поповнювати. В результаті їм важко набрати і втримати вагу, і вони часто здаються худими і слабкими.

Як визначити, чи ви є хардгейнером

Існує кілька ознак, які можуть свідчити про те, що ви є хардгейнером. Вони включають:

 • Худоба: Хардгейнери часто мають худорляву статуру, з невеликими м’язами та відсутністю зайвої жирової тканини.
 • Швидкий метаболізм: Хардгейнери часто мають швидкий метаболізм, що означає, що вони спалюють калорії швидше, ніж люди з більш повільним обміном речовин.
 • Трудність набору ваги: Хардгейнерам важко набрати і втримати вагу, навіть якщо вони дотримуються здорової дієти і регулярно займаються спортом.
 • Відсутність прогресу в силових тренуваннях: Хардгейнерам також важко прогресувати в силових тренуваннях. Вони можуть застрягти на одному рівні ваги і не зможуть збільшити її, навіть якщо збільшать інтенсивність своїх тренувань.

Причини хардгейнерства

Існує кілька факторів, які можуть сприяти розвитку хардгейнерства, включаючи:

 • Генетика: Однією з найпоширеніших причин хардгейнерства є генетика. Деякі люди просто народжуються з більш швидким обміном речовин, що ускладнює їм набір ваги.
 • Дієта: Неправильна дієта також може призвести до хардгейнерства. Хардгейнерам, як правило, потрібно вживати більше калорій, ніж звичайним людям, щоб збільшити свою вагу. Однак вони часто не вживають достатньої кількості калорій через те, що вони не їдять достатньо або не їдять здорову їжу.
 • Тренування: Ще однією причиною хардгейнерства можуть бути неправильні тренування. Хардгейнерам потрібно тренуватися по-іншому, ніж звичайні люди, щоб наростити мышечную массу. Вони повинні зосереджуватися на базових вправах, таких як присідання, жим лежачи і тяга, і вони повинні тренуватися більш інтенсивно.

Що робити, якщо ви хардгейнер

Якщо ви підозрюєте, що ви хардгейнер, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб подолати ці труднощі:

 • Збільште споживання калорій: Хардгейнерам потрібно вживати більше калорій, ніж звичайним людям, щоб збільшити свою вагу. Це означає, що вам потрібно збільшити кількість їжі, яку ви їдите, і вам потрібно переконатися, що ви вживаєте здорову їжу, яка багата калоріями і поживними речовинами.
 • Зміните свою дієту: Хардгейнерам часто потрібно змінити свою дієту, щоб збільшити споживання калорій. Це означає, що вам потрібно включити в свій раціон більше висококалорійних продуктів, таких як цільнозернові продукти, фрукти, овочі, горіхи та насіння. Вам також потрібно обмежити споживання оброблених продуктів, напоїв і солодких закусок.
 • Тренуйтеся по-іншому: Хардгейнерам потрібно тренуватися по-іншому, щоб наростити мышечную массу. Це означає, що вам потрібно зосередитися на базових вправах, таких як присідання, жим лежачи і тяга, і вам потрібно тренуватися більш інтенсивно. Вам також потрібно переконатися, що ви отримуєте достатньо відпочинку, щоб ваші м’язи встигали відновитися.
 • Проконсультуйтеся з лікарем: Якщо ви спробували всі перераховані вище поради і ви все ще не можете набрати вагу, то вам слід проконсультуватися з лікарем. Існують деякі медичні стани, які можуть призвести до втрати ваги, і вам потрібно виключити їх, перш ніж продовжувати намагатися набрати вагу.

Висновок

Хардгейнерство – це поширена проблема, яка може зробити досягнення цілей у фітнесі складним завданням. Однак, дотримуючись порад з нашої статті, ви можете подолати ці труднощі і наростити м’язову масу.

Поширені запитання

1. Що таке хардгейнер?
Хардгейнер – це людина, яка намагається набрати вагу і м’язову масу, незважаючи на правильні тренування і харчування.

2. Які причини хардгейнерства?
Причини хардгейнерства можуть включати генетику, дієту і тренування.

3. Як дізнатися, чи я хардгейнер?
Якщо ви маєте труднощі з набором ваги і м’язової маси, незважаючи на правильні тренування і харчування, ви можете бути хардгейнером.

4. Що можна зробити, якщо я хардгейнер?
Якщо ви хардгейнер, ви можете збільшити споживання калорій, змінити свою дієту, тренуватися по-іншому і проконсультуватися з лікарем.

5. Чи є хардгейнерство невиліковним?
Хардгейнерство не є невиліковним. Дотримуючись порад з нашої статті, ви можете подолати ці труднощі і наростити м’язову масу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *