Явище, при якому світлові промені змінюють напрямок руху після проходження кордону двох різних середовищ, отримало назву рефракція. Таке заломлення лежить в основі безлічі методів вивчення об’єктів і властивостей в науці, техніці. Визначити значення коефіцієнта заломлення сьогодні дуже просто. Для цього достатньо лише мати такий сучасний прилад, як рефрактометр. Він допомагає практично миттєво проводити контроль деяких важливих параметрів сировини чи готової продукції з виробництва. Також, він застосовується у більшості галузей легкої та важкої промисловості.

Компанія SIMVOLT пропонує в широкому асортименті контрольно-вимірювальні пристрої та інші електронні прилади. Крім цього, постачальник має власний сервісний центр, де в будь-який час вам нададуть послуги з ремонту та обслуговування техніки. 

Призначення та принцип роботи

Це компактні пристрої, які можуть обчислювати показник світлового заломлення. Не секрет, що залежно від точного складу середовища, що вивчається, встановлюються навіть найменші стрибки параметрів сумішей і речовин. Тому при виконанні аналізу вдається отримати дані про концентрацію тих чи інших речовин із високою точністю.

Дія приладу ґрунтується на рефракційних процесах. Зразок речовини, що вивчається, поміщається на своєрідний предметний столик, безпосередньо контактує з головною робочою призмою. Крізь це оптичне скло проходить світловий потік суворої спрямованості. Промінь потім заломлюється і потрапляє на спеціальну шкалу. Утворюється розмежування цифрових поділів на світлу та темну частину. У межах, що демонструє поділ і буде знаходитись шукане число, що означає необхідний коефіцієнт. 

Нині рефрактометри використовують у різноманітних сферах діяльності. Особливо варто звернути увагу на такі виробництва:

  1. Харчова промисловість. Працівники відділу контролю та різних лабораторій за допомогою цих оптичних приладів одержують відомості про якість молока, соків, алкогольних напоїв тощо. Також можна встановити кількість білків, вуглеводів та інших речовин у напівфабрикатах, готових продуктах.

  2. Фармакологія. Медики та фармацевти використовують рефрактометри для встановлення концентрації білків, холестерину, проводять інші аналізи крові, сечі або перевіряють відповідність заявленим властивостям лікарських препаратів.

  3. Нафтова та хімічна промисловість. Виконуються лабораторні тести щодо якостей моторних масел, нафтопродуктів, охолоджуючих рідин та інших речовин.

У домашніх умовах рефрактометри також набули широкого поширення. Їх застосовують визначення готовності варення, домашніх консервів і вин. До того ж за допомогою портативних приладів можна визначити, чи готові фрукти для збирання врожаю. 

Деякі правила експлуатації

Щоб прилади прослужили, якнайдовше, необхідно дотримуватися таких порад фахівців:

  • не занурюйте гаджет у воду повністю;

  • намагайтеся уникати контактів із різними абразивами та іншими агресивними хімікатами;

  • за допомогою м’якого клаптя тканини або мікрофібри потрібно протирати скло після та перед кожним використанням;

  • робочий блок має бути відкритим якийсь час, щоб вся волога випарувалася після закінчення дослідження;

  • прилади бояться ударів та трясок.

Крім того, до поверхні призми не можна торкатися руками, щоб уникнути нанесення подряпин.

SIMVOLT пропонує великий вибір електронних та механічних приладів для проведення різноманітних вимірів. Каталог товарів досить великий, і не перестає оновлюватись. Постачання ведеться безпосередньо від виробників, минаючи всілякі посередницькі організації. 

 

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *