Колода — спортивне обладнання, яке використовується у спортивній гімнастиці

Що таке колода?

Колода — це спортивне обладнання, прилад у спортивній гімнастиці жіночого багатоборства. Поділ на чоловічі та жіночі гімнастичні прилади має значення тільки для проведення змагань з спортивної гімнастики за олімпійськими правилами, так як всі прилади можуть ефективно використовуватися для оздоровчої чи загальної гімнастики незалежно від статі.

Будова колоди

Колода являє собою прямокутник 500 см завдовжки, 99 см заввишки, шириною від 9 до 10 см. Дозволяється невелика опуклість шириною до 15 см у центрі колоди. Верхня частина колоди може бути обшита матеріалом, який забезпечує краще зчеплення зі стопою гімнастки.

Вправи на колоді

Колода є одним з найскладніших гімнастичних приладів. Вправи на колоді включають в себе балансування, повороти, сальто, перевороти та інші елементи. Складність вправ залежить від рівня гімнастки.

Змагання на колоді

Змагання на колоді проводяться на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу і Європи, а також на інших міжнародних і національних змаганнях. Гімнастки виступають по черзі, виконуючи свої програми. Програма гімнастки на колоді складається з двох частин: обов'язкової та довільної. Обов'язкова частина включає в себе стандартний набір елементів, а довільна частина дозволяє гімнастці проявити свою творчість і виконати більш складні елементи.

Світові рекорди

Світовий рекорд серед чоловіків у вправах на колоді належить українському гімнасту Олегу Верняєву, який у 2016 році на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро набрав 15,566 балів. Серед жінок світовий рекорд належить американській гімнастці Сімоні Байлз, яка у 2016 році на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро набрала 15,966 балів.

Колода в спортивній гімнастиці — це…

 • один з найскладніших гімнастичних приладів;
 • вправи на колоді включають в себе балансування, повороти, сальто, перевороти та інші елементи;
 • змагання на колоді проводяться на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу і Європи, а також на інших міжнародних і національних змаганнях;
 • світовий рекорд серед чоловіків у вправах на колоді належить українському гімнасту Олегу Верняєву;
 • світовий рекорд серед жінок належить американській гімнастці Сімоні Байлз.

  Висновок

  Колода є одним з найважливіших гімнастичних приладів. Вправи на колоді розвивають координацію рухів, силу, гнучкість, сміливість і інші важливі фізичні якості. Спортивна гімнастика є одним з найкрасивіших видів спорту. Вона поєднує в собі силу, грацію і спритність.

  5 запитань, які часто задають про колоду

  1. Що таке колода?
  2. Які вправи виконують на колоді?
  3. Як проводяться змагання на колоді?
  4. Хто є світовими рекордсменами у вправах на колоді?
  5. Чому колода є одним з найважливіших гімнастичних приладів?

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *