Стадіон «Енергетик» у Бурштині: історія, досягнення, майбутнє

Історія стадіону

Стадіон «Енергетик» у Бурштині був побудований у 1976 році разом із закладом «Енергомаш». Стадіон був головною спортивною ареною міста, де відбувалися футбольні матчі місцевого клубу «Енергетик» (Бурштин), який виступав у чемпіонаті області. У 1992 році клуб розпався, а стадіон перейшов у комунальну власність.

У 2003 році стадіон був реконструйований завдяки фінансуванню з державного бюджету та коштів меценатів. Було встановлено нові пластикові сидіння, проведено реконструкцію бігових доріжок, а також оновлено систему освітлення. Також була облаштована нова адміністративна будівля.

Футбольний клуб НФК «Бурштин»

У 2007 році на базі стадіону був створений футбольний клуб НФК «Бурштин», який почав виступати у чемпіонаті області. Команда двічі ставала чемпіоном області (у 2009 та 2010 роках), а також вигравала Кубок області (у 2010 році). У 2011 році НФК «Бурштин» отримав статус професійного клубу та почав виступи у Другій Лізі України.

Найкращим досягненням команди у Другій Лізі є 5-е місце у сезоні 2012/2013. У сезоні 2014/2015 команда зайняла 15-е місце і вилетіла до чемпіонату області.

Команда Карпати (Галич)

Після вильоту НФК «Бурштин» до чемпіонату області стадіон «Енергетик» став домашньою ареною для команди Карпати (Галич), яка виступає у Другій Лізі України. Команда була заснована у 2005 році і до 2015 року виступала в чемпіонаті Івано-Франківської області. У 2015 році Карпати (Галич) отримали статус професійного клубу та почали виступати у Другій Лізі України.

Найкращим досягненням команди у Другій Лізі є 7-е місце у сезоні 2016/2017. У сезоні 2022/2023 команда Карпати (Галич) продовжувала виступати у Другій Лізі України.

Майбутнє стадіону

У 2022 році стадіон «Енергетик» був переданий у власність Національного олімпійського комітету України (НОК України). НОК України планує реконструювати стадіон та зробити його одним із найкращих спортивних комплексів в Україні.

Планується, що після реконструкції на стадіоні буде футбольне поле з натуральним покриттям, бігові доріжки, трибуни на 5000 місць, а також інші спортивні споруди. Реконструкція стадіону планується завершити до 2025 року.

Висновок

Стадіон «Енергетик» у Бурштині є головною спортивною ареною міста, де відбуваються футбольні матчі місцевих команд НФК «Бурштин» та Карпати (Галич). У 2022 році стадіон був переданий у власність Національного олімпійського комітету України (НОК України), який планує реконструювати стадіон та зробити його одним із найкращих спортивних комплексів в Україні.


5 питань, що часто задаються по темі статті

 1. Коли був побудований стадіон «Енергетик»?
 2. Стадіон «Енергетик» був побудований у 1976 році.

  <li><b>Які команди виступають на стадіоні «Енергетик»?</b></li>
  <p>На стадіоні «Енергетик» виступають команди НФК «Бурштин» та Карпати (Галич).</p>
  
  
  <li><b>Які досягнення має команда НФК «Бурштин»?</b></li>
  <p>НФК «Бурштин» двічі ставав чемпіоном області (у 2009 та 2010 роках), а також вигравав Кубок області (у 2010 році).</p>
  
  
  <li><b>Яке досягнення має команда Карпати (Галич)?</b></li>
  <p>Найкращим досягненням команди Карпати (Галич) у Другій Лізі є 7-е місце у сезоні 2016/2017.</p>
  
  
  <li><b>Коли буде завершена реконструкція стадіону «Енергетик»?</b></li>
  <p>Реконструкція стадіону «Енергетик» планується завершити до 2025 року.</p>
  

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *