Стадіон Луж — португальська футбольна перлина

Стадіон Луж, або Ештадіу да Луж (порт. Estádio da Luz), офіційно Стадіон «Бенфіки» (порт. Estádio do Sport Lisboa e Benfica) — це футбольний стадіон у Португалії, розташований у місті Лісабон. Стадіон є домашньою ареною для футбольного клубу «Бенфіка» і найбільшим стадіоном країни, який може вмістити понад 64 000 глядачів.

Історія Стадіону Луж

Історія стадіону Луж починається у 1950-х роках, коли в Portela, Лісабон, було збудовано стару версію стадіону. Старий стадіон Луж був відкритий у 1954 році і став домом для футбольного клубу «Бенфіка». Проте в міру зростання клубу та збільшення кількості глядачів виникла необхідність у будівництві більшого і сучаснішого стадіону.

Новий Стадіон Луж

Новий стадіон Луж був побудований на місці старого стадіону і відкритий 25 жовтня 2003 року. Стадіон спроектували архітектори Даміану Баррозу та Сірілу Луїш Каетану. Проект стадіону передбачав створення багатофункціональної арени, яка могла б використовуватися не тільки для футбольних матчів, а й для проведення концертів та інших заходів.

Архітектура та дизайн стадіону

Стадіон Луж має унікальний і сучасний дизайн. Фасад стадіону складається зі скляних панелей, які створюють ефект легкості та прозорості. Дах стадіону підтримується сталевими конструкціями, які створюють візуально привабливий візерунок.

Закулісся стадіону

Закулісся стадіону включає роздягальні для команд, тренажерні зали, прес-центр, кімнату відпочинку для суддів та інші зручності. Стадіон також має власний музей, який присвячений історії футбольного клубу «Бенфіка».

Події та заходи на стадіоні

Стадіон Луж використовується не тільки для проведення футбольних матчів. Він також є місцем проведення концертів, виставок, конференцій та інших заходів. На стадіоні виступали такі відомі виконавці, як U2, The Rolling Stones, Madonna, Beyoncé та інші.

Стадіон Луж – символ футболу Португалії

Стадіон Луж є одним із найвідоміших стадіонів у світі. Він приймав фінал Ліги чемпіонів УЄФА у 2014 році, а також матчі чемпіонату Європи з футболу 2004 року. Стадіон Луж є символом футболу Португалії і одним із найпопулярніших туристичних місць у Лісабоні.

Часто задавані питання:

  • Яка місткість стадіону Луж?

Стадіон Луж може вмістити понад 64 000 глядачів.

  • Коли був відкритий стадіон Луж?

Стадіон Луж був відкритий 25 жовтня 2003 року.

  • Хто спроектував стадіон Луж?

Стадіон Луж спроектували архітектори Даміану Баррозу та Сірілу Луїш Каетану.

  • Які заходи проводяться на стадіоні Луж?

На стадіоні Луж проводяться футбольні матчі, концерти, виставки, конференції та інші заходи.

  • Як дістатися до стадіону Луж?

До стадіону Луж можна дістатися на метро, автобусі або автомобілі.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *