Стадіон «Луж»: Легенда Лісабонського Футболу

Стадіон «Луж» або «Ештадіу да Луж» (порт. Estádio da Luz) — футбольний стадіон у Португалії, в місті Лісабон, парафії Сан-Домінгуш-де-Бенфіка. Це найбільший стадіон країни місткістю 64 642 глядачі. Домашній стадіон «Бенфіки».

Історія Стадіону

Стадіон «Луж» був побудований в 2003 році на місці старого стадіону «Ештадіу да Луж», який був знесений в 2002 році. Новий стадіон був побудований до Чемпіонату Європи з футболу 2004 року, який проходив в Португалії.

Стадіон «Луж» є одним з найсучасніших стадіонів у світі. Він має висувну дах, яка дозволяє проводити матчі навіть у дощову погоду. Також на стадіоні є сучасні системи освітлення та звукопідсилення.

Місткість Стадіону

Місткість стадіону «Луж» становить 64 642 глядачі. Це робить його найбільшим стадіоном в Португалії і одним з найбільших стадіонів в Європі. Стадіон «Луж» використовується не тільки для футбольних матчів. Він також використовується для проведення концертів та інших культурних заходів.

Домашній Стадіон «Бенфіки»

Стадіон «Луж» є домашнім стадіоном «Бенфіки», одного з найвідоміших футбольних клубів Португалії. «Бенфіка» грає на стадіоні «Луж» з 2003 року.

Важливі Події на Стадіоні «Луж»

На стадіоні «Луж» проходив фінал Чемпіонату Європи з футболу 2004 року, в якому збірна Португалії програла збірній Греції з рахунком 0:1. Також на стадіоні «Луж» проходив фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2014 року, в якому «Реал Мадрид» переміг «Атлетіко Мадрид» з рахунком 4:1.

Стадіон «Луж» сьогодні

Сьогодні стадіон «Луж» є одним з найпопулярніших туристичних об'єктів Лісабона. Щорічно його відвідують сотні тисяч туристів. Стадіон «Луж» є символом португальського футболу і одним з найвеличніших стадіонів у світі.

Висновок

Стадіон «Луж» є одним з найсучасніших і найбільших стадіонів у світі. Він використовується не тільки для футбольних матчів, але і для проведення концертів та інших культурних заходів. Стадіон «Луж» є символом португальського футболу і одним з найвеличніших стадіонів у світі.

Часто задаються питання

  • Яка місткість стадіону «Луж»?
  • Місткість стадіону «Луж» становить 64 642 глядачі.
  • Коли був побудований стадіон «Луж»?
  • Стадіон «Луж» був побудований в 2003 році.
  • Хто є власником стадіону «Луж»?
  • Власник стадіону «Луж» — футбольний клуб «Бенфіка».
  • Які важливі події проходили на стадіоні «Луж»?
  • На стадіоні «Луж» проходив фінал Чемпіонату Європи з футболу 2004 року та фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2014 року.
  • Чи можна відвідати стадіон «Луж»?
  • Так, стадіон «Луж» відкритий для відвідування туристів.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *