Стадіон Полюд: красуня Спліта

Стадіон Полюд розташовується в місті Спліт і є другим за місткістю футбольним стадіоном у Хорватії. Він помістив у собі близько 35 тисяч людей, які палко вболівають за місцеву команду “Хайдук”, яка постійно грає на цьому полі. Стадіон був збудований у 1979 році, до початку Середземноморських ігор і є одним з кращих у країні, а також визнаною пам’яткою архітектури. І саме тут атмосфера під час матчів стає по-справжньому гарячою завдяки активним сплітським фанатам.

Історія
Стадіон був відкритий у 1979 році та має місткість 35 000 глядачів. Дизайнером оригінального стадіону був Боро Пршич. У той час це був останній по-справжньому великий футбольний стадіон, що було збудований у розпалі югославської епохи, коли країна була в доброму фінансовому стані. У 1990 році стадіон був реконструйований для проведення на ньому чвертьфіналу чемпіонату світу з футболу 1990 року в Італії, що включало встановлення індивідуальних сидінь. Основна реконструкція стадіону відбулася в 2015 році. Під час цього процесу було знесено окрему південну трибуну і побудовано нову, збільшивши загальну місткість до 35 000 глядачів.

Архітектура
Стадіон Полюд знаходиться в зеленій частині міста, на узбережжі затоки. Його конструкція відкрита, а трибуни розташовані на схилі, що створює враження великого амфітеатру. Фасад стадіону виконаний з білого каменю, що надає йому легкість і витонченість. Стадіон має чотири трибуни: північну, південну, східну і західну. Під ними розташовуються роздягальні, тренажерні зали, медичні кабінети та прес-центр.

Культурне значення
Стадіон Полюд – культурний центр міста Спліт. Він є місцем проведення не тільки футбольних матчів, але й концертів, фестивалів та інших масових заходів. На стадіоні також розташовується музей футбольного клубу “Хайдук”, де зберігаються трофеї і експонати, що розповідають про історію команди.

Туристичне значення
Стадіон Полюд користується популярністю у туристів, які відвідують Спліт. Він є одним з найупізнаваніших будівель міста і часто з’являється на листівках та в путівниках. Стадіон також є популярним місцем для проведення екскурсій, під час яких туристам розповідають про його історію і архітектуру.

Висновок
Стадіон Полюд є одним з найкрасивіших і сучасних футбольних стадіонів Європи. Він є гордістю міста Спліт і улюбленим місцем відпочинку його жителів. Стадіон Полюд – це не тільки спортивний об’єкт, але й культурно-історична пам’ятка, яка приваблює туристів з усього світу.

Часті запитання

  1. Коли був побудований стадіон Полюд?
  2. Яка місткість стадіону Полюд?
  3. Хто є головною командою стадіону Полюд?
  4. Які заходи проводяться на стадіоні Полюд?
  5. Чи можна відвідати стадіон Полюд з екскурсією?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *