Володимир Володимирович Чижович: Легенда американського футболу українського походження

Хто такий Володимир Чижович?

Володимир Володимирович Чижович (20 квітня 1937, с. Лютовиська – 2 вересня 1994, Ролі-Дарем, США) – видатний американський футболіст і тренер українського походження, фізкультурник, відомий своїми досягненнями в національній футбольній збірній США.

Кар’єра як гравець

Володимир Чижович народився в Україні, але іммігрував до США в юному віці разом зі своєю родиною. Його захоплення футболом розпочалося ще в дитинстві, і він швидко став одним із найкращих гравців шкільного рівня. Після закінчення школи Чижович продовжив грати в коледжі, де продемонстрував свої виняткові здібності.

У 1960-х роках Володимир Чижович приєднався до національної збірної США з футболу. Він представляв свою країну на міжнародних змаганнях, включаючи відбіркові матчі Чемпіонату світу. Чижович зіграв 3 матчі у складі збірної, забивши один гол.

Тренерська кар’єра

Після завершення кар’єри як гравець Володимир Чижович перейшов на тренерську роботу. Він очолював національну збірну США з футболу в період з 1976 по 1980 рік. Під його керівництвом збірна покращила свої результати, обігравши ряд сильних суперників.

Чижович також тренував кілька українських футбольних клубів у США і Канаді, вносячи значний вклад у розвиток футболу серед української діаспори.

Інновації та літературна діяльність

Володимир Чижович відомий не тільки як гравець і тренер, а й як інноватор і письменник. Він винайшов формат змагань у закритих аренах, який згодом став широко популярним у США. Крім того, Чижович написав кілька книг про футбол, в яких ділився своїми знаннями та досвідом.

Родина Чижовичів

Варто зазначити, що Володимир Чижович був частиною футбольної династії. Двоє його братів, Євген і Ігор, також були видатними футболістами. Брати разом з Володимиром зробили великий внесок у розвиток футболу в США і стали визнаними спортивними іконами.

Висновок

Володимир Володимирович Чижович є яскравим прикладом українського спортсмена, який досяг успіху на міжнародній арені. Його талант, працьовитість і відданість футболу стали зразком для багатьох наступних поколінь.

Пам’ять про Володимира Чижовича зберігається донині. У 2010 році він був посмертно включений до Футбольної Зали слави США, що є одним із найвищих визнань для спортсмена в цій країні.

Часті запитання

  1. Яким був внесок Володимира Чижовича у розвиток футболу в США?
  2. Володимир Чижович був одним із піонерів футболу в США. Він грав у національній збірній, тренував її і досяг успіху на міжнародному рівні. Крім того, Чижович винайшов формат змагань у закритих аренах, який згодом став дуже популярним.

  3. Скільки матчів Володимир Чижович провів за збірну США?
  4. Він провів 3 матчі за збірну США і забив 1 гол.

  5. Якою була його тренерська кар’єра?
  6. Після завершення кар’єри як гравець, Володимир Чижович став тренером. Він очолював національну збірну США з футболу з 1976 по 1980 рік, а також тренував ряд українських футбольних клубів у США і Канаді.

  7. Які інновації Володимир Чижович вніс у футбол?
  8. Володимир Чижович винайшов формат змагань у закритих аренах, який згодом став дуже популярним.

  9. Які книги про футбол написав Володимир Чижович?
  10. Володимир Чижович написав кілька книг про футбол, в яких ділився своїми знаннями та досвідом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *