Футбол на поштових марках України (1992-2021)

Національний вид спорту — футбол — у філателістичній спадщині України

Футбол – найбільш популярний вид спорту в Україні, і він знайшов відображення в українській філателії. Протягом багатьох років Укрпошта випускала поштові марки присвячені різним аспектам футболу: від важливих подій до місць проведення матчів та національних команд, що не лише свідчить про любов українців до футболу, а й послужило популяризації його на міжнародній арені.

Футбольні марки: огляд

За період 1992-2021 Укрпошта випустила близько 50 поштових марок, що висвітлюють різні сторони футболу в Україні. Ці марки можна поділити на кілька груп:

– Ювілейні марки, присвячені важливим подіям в історії українського футболу, таким як здобуття незалежності Україною, перемога збірної України на Євро-2006, отримання права на проведення Євро-2012.
– Марки із зображенням футбольних стадіонів та інших споруд, пов’язаних з футболом.
– Марки з портретами видатних українських футболістів.
– Марки з символікою українського футболу.
– Марки, що присвячені футбольним турнірам, які проводились в Україні.

Характерні особливості футбольних марок

Футбольні марки вирізняються своєю яскравістю, динамічністю та реалістичністю. Вони, як і сам спорт, пробуджують у людей емоції, змушують переживати за улюблені команди та гравців. Марки виконані в різній техніці, але їх усіх об’єднує висока художня якість та майстерність виконання.

Блоки і малі аркуші, присвячені футболу

Окрім поштових марок, Укрпошта випустила також чимало блоків та малих аркушів, присвячених футболу. Їх тираж зазвичай обмежений, через що їх цінують колекціонери.

Поштові марки з футбольної тематики: не лише знаки поштової оплати

Футбольні марки давно вже не лише знаки поштової оплати, а й колекційні експонати. Багато марок мають велику філателістичну цінність і коштують чималих грошей. Особливо цінні марки, присвячені важливим подіям, мають обмежений тираж та виконані в особливій техніці.

Висновок

Футбольні марки дають унікальну можливість переглянути історію українського футболу та його яскраві моменти. Вони не лише цінні філателістичні експонати, а й чудова можливість зануритися у світ українського футболу минулого.

Часті запитання про футбольні марки України

1. Які марки є найціннішими серед футбольних марок України?
– Марки з обмеженим тиражем, присвячені важливим подіям, та виконані в особливій техніці зазвичай коштують чималих грошей.

2. Де можна знайти інформацію про футбольні марки України?
– Інформацію про футбольні марки України можна знайти в різних джерелах, таких як каталоги поштових марок, веб-сайти, присвячені філателії, та в книгах про історію українського футболу.

3. Чи є спеціалізовані каталоги з футбольними марками України?
– Існують спеціалізовані каталоги, в яких зібрана інформація про футбольні марки України. Такі каталоги можна знайти в магазинах філателістичних товарів та в бібліотеках.

4. Як можна оцінити вартість футбольної марки України?
– Вартість футбольної марки України залежить від її тиражу, року випуску та стану. Чим менший тираж, тим старший рік випуску та кращий стан марки, тим вищою буде її вартість.

5. Де можна придбати футбольні марки України?
– Футбольні марки України можна придбати в магазинах філателістичних товарів, на аукціонах та в інтернет-магазинах.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *