Віталій Кварцяний: Життєвий шлях та тренерська кар’єра

Хто такий Віталій Кварцяний?

Віталій Кварцяний – український футбольний тренер, заслужений тренер України. Колишній головний тренер та президент луцької «Волині», президент Федерації футболу Волині.

Ранні роки

Народився 19 липня 1953 року у місті Луцьку. Футболом почав займатися з дитинства, виступав за місцеві команди «Торпедо» та «Локомотив». Після закінчення школи вступив до Луцького державного педагогічного інституту, який закінчив у 1975 році за спеціальністю «фізичне виховання».

Тренерська кар’єра

Тренерську кар’єру Кварцяний розпочав у 1976 році, працював з юнацькими командами луцької «Волині». У 1980 році був призначений головним тренером «Волині», яка на той час виступала у другій лізі чемпіонату СРСР. Кварцяному вдалося вивести команду в першу лігу, а в 1983 році – у вищу лігу. У сезоні 1985 року «Волинь» посіла 9-е місце в чемпіонаті СРСР, що стало найкращим результатом команди за всю її історію.

Досягнення

Після розпаду СРСР Кварцяний продовжив працювати з «Волинню» у вищій лізі незалежної України. Під його керівництвом команда двічі ставала бронзовим призером чемпіонату України (у сезонах 1995/96 та 1998/99) та один раз – срібним призером (у сезоні 2001/02). У 2002 році Кварцяний був визнаний найкращим тренером України за версією газети «Український футбол».

Збірна України

У 1994-1995 роках Кварцяний працював головним тренером збірної України. Під його керівництвом команда провела 11 матчів, здобувши 4 перемоги, 4 нічиї та 3 поразки.

Президент Федерації футболу Волині

З 2002 по 2010 рік Кварцяний був президентом Федерації футболу Волині. За цей час він багато зробив для розвитку футболу в області, зокрема ініціював будівництво нового стадіону «Авангард» у Луцьку.

Нагороди та звання

– Заслужений тренер України (1996)
– Орден «За заслуги» III ступеня (2004)
– Орден «За заслуги» II ступеня (2011)
– Почесний громадянин міста Луцька (2013)

Висновок

Віталій Кварцяний – один з найвідоміших і найуспішніших українських футбольних тренерів. Під його керівництвом луцька «Волинь» здобувала призові місця у чемпіонаті України та грала у єврокубкових турнірах. Кварцяний також працював головним тренером збірної України та Федерації футболу Волині. За свої досягнення він був удостоєний звання «Заслужений тренер України» та нагороджений орденами «За заслуги» III та II ступенів.

Питання, що часто задаються

– Які команди тренував Віталій Кварцяний?
– Які досягнення здобув Віталій Кварцяний як тренер?
– Коли Віталій Кварцяний був призначений головним тренером збірної України?
– Скільки матчів провела збірна України під керівництвом Віталія Кварцяного?
– Які нагороди та звання має Віталій Кварцяний?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *