Василь Сторчак: від футболіста до тренера

Хто такий Василь Сторчак?
Василь Валерійович Сторчак (нар. 21 червня 1965, Ковель) — колишній радянський та український футболіст, який грав на позиції нападника, півзахисника та захисника. Відомий за виступами у вищій лізі чемпіонату СРСР, вищій лізі чемпіонату України, вищих дивізіонах росії та Молдови. По закінченні футбольної кар'єри став українським футбольним тренером.

Кар'єра гравця
Народився Василь Сторчак 21 червня 1965 року в місті Ковель Волинської області. Вихованець місцевої футбольної школи, перші тренери — Віктор Новаковський та Леонід Крупник. У 1982 році почав професійну кар'єру в дублі київського "Динамо", проте закріпитися в основному складі не зміг і через два роки повернувся до Ковеля.

У 1986 році перейшов до луцької "Волині", де швидко став одним з лідерів команди. У 1989 році разом з "Волинню" став переможцем зонального турніру другої ліги чемпіонату СРСР та вийшов до першої ліги. У першій лізі "Волинь" виступала два сезони, а в 1991 році після розпаду СРСР стала одним з учасників вищої ліги чемпіонату України.

У вищій лізі Сторчак виступав за "Волинь" до 1994 року, після чого перейшов до російського клубу "Ростсельмаш". У "Ростсельмаші" Сторчак провів два сезони, після чого повернувся в Україну і грав за київський "ЦСКА-Борисфен", донецький "Шахтар" і луцьку "Волинь".

У 1998 році Сторчак перейшов до молдовського клубу "Шериф". У складі "Шерифа" ставав чемпіоном Молдови і володарем Кубка Молдови. Після цього Сторчак ще деякий час грав за "Волинь", а в 2001 році завершив ігрову кар'єру.

Кар'єра тренера
Після завершення ігрової кар'єри Василь Сторчак розпочав тренерську діяльність. У 2002 році він став головним тренером луцької "Волині". Під його керівництвом "Волинь" посіла 14-е місце у вищій лізі чемпіонату України.

У 2003 році Сторчак очолив львівські "Карпати". Під його керівництвом "Карпати" зайняли 11-е місце у вищій лізі чемпіонату України.

У 2004 році Сторчак став головним тренером київського "Арсеналу". Під його керівництвом "Арсенал" посів 13-е місце у вищій лізі чемпіонату України.

У 2005 році Сторчак очолив запорізький "Металург". Під його керівництвом "Металург" посів 9-е місце у вищій лізі чемпіонату України.

У 2006 році Сторчак став головним тренером ужгородського "Закарпаття". Під його керівництвом "Закарпаття" посіло 14-е місце у вищій лізі чемпіонату України.

У 2007 році Сторчак очолив азербайджанський клуб "Габала". Під його керівництвом "Габала" посів 6-е місце у прем'єр-лізі Азербайджану.

У 2008 році Сторчак повернувся в Україну і став головним тренером київського "Арсеналу". Під його керівництвом "Арсенал" посів 15-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату України.

У 2009 році Сторчак очолив російський клуб "Ростов". Під його керівництвом "Ростов" посів 10-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату росії.

У 2010 році Сторчак став головним тренером казахстанського клубу "Тобол". Під його керівництвом "Тобол" посів 5-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату Казахстану.

У 2011 році Сторчак повернувся в Україну і став головним тренером харківського "Металіста". Під його керівництвом "Металіст" посів 3-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату України та вийшов до фіналу Кубка України.

У 2012 році Сторчак очолив збірну України. Під його керівництвом збірна України посіла 2-е місце у відбірковій групі чемпіонату світу 2014 року, але не змогла вийти до фінальної частини турніру.

У 2013 році Сторчак покинув збірну України і став головним тренером київського "Арсеналу". Під його керівництвом "Арсенал" посів 13-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату України.

У 2014 році Сторчак став головним тренером луганської "Зорі". Під його керівництвом "Зоря" посіла 4-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату України та вийшла до фіналу Кубка України.

У 2015 році Сторчак покинув "Зорю" і став головним тренером турецького клубу "Ескішехірспор". Під його керівництвом "Ескішехірспор" посів 13-е місце у турецькій Суперлізі.

У 2016 році Сторчак очолив казахстанський клуб "Астана". Під його керівництвом "Астана" стала чемпіоном Казахстану та вийшла до фіналу Кубка Казахстану.

У 2017 році Сторчак покинув "Астану" і став головним тренером російського клубу "Уфа". Під його керівництвом "Уфа" посіла 7-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату росії.

У 2018 році Сторчак покинув "Уфу" і став головним тренером українського клубу "Зоря". Під його керівництвом "Зоря" посіла 5-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату України.

У 2019 році Сторчак покинув "Зорю" і став головним тренером російського клубу "Оренбург". Під його керівництвом "Оренбург" посів 12-е місце у прем'єр-лізі чемпіонату росії.

У 2020 році Сторчак покинув "Оренбург" і став головним тренером польського клубу "Ракув". Під його керівництвом "Ракув" посів 2-е місце у Екстраклясі та вийшов до фіналу Кубка Польщі.

У 2021 році Сторчак покинув "Ракув" і став головним тренером азербайджанського клубу "Карабах". Під його керівництвом "Карабах" став чемпіоном Азербайджану та вийшов до групового етапу Ліги конференцій УЄФА.

Василь Сторчак є одним з найдосвідченіших тренерів України. Він працював з багатьма клубами в Україні, росії, Казахстані, Азербайджані, Туреччині та Польщі. Сторчак вигравав чемпіонати Казахстану та Азербайджану, а також виводив свої команди до фіналів національних кубків.

Досягнення

 • Чемпіон Молдови (1999)
 • Володар Кубка Молдови (1999)
 • Чемпіон Казахстану (2016)
 • Чемпіон Азербайджану (2021)
 • Бронзовий призер чемпіонату України (2011)
 • Фіналіст Кубка України (2011, 2014, 2020)
 • Фіналіст Кубка Казахстану (2016)
 • Фіналіст Кубка Польщі (2020)

Питання, що часто задаються

 1. Які клуби очолював Василь Сторчак?
 2. Яких успіхів досяг Василь Сторчак на тренерському містку?
 3. Який стиль гри пропонує Василь Сторчак своїм командам?
 4. Які слабкі та сильні сторони Василя Сторчака як тренера?
 5. Які цілі ставив перед собою Василь Сторчак на посаді головного тренера збірної України?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *