1. Історія чемпіонату

Чемпіонат світу з футболу серед жінок 2003 року став четвертим за ліком турніром такого роду. Його проведення було заплановано в Китаї, однак епідемія атипової пневмонії внесла корективи в ці плани. 3 травня 2003 року ФІФА ухвалила рішення перенести чемпіонат до США.

Цей вибір був зумовлений кількома причинами. По-перше, США вже приймали попередній жіночий чемпіонат світу в 1999 році. По-друге, у країні була розвинена футбольна інфраструктура, що дозволила швидко підготувати стадіони та тренувальні бази до початку турніру, який мав відбутися в жовтні того ж року.

2. Команди-учасниці

У чемпіонаті світу 2003 року взяли участь 16 команд, які були поділені на чотири групи по чотири команди в кожній.

 • Група A: Німеччина, Канада, Японія, Аргентина
 • Група B: США, Північна Корея, Швеція, Нігерія
 • Група C: Бразилія, Франція, Південна Корея, Норвегія
 • Група D: Китай, росія, Гана, Австралія

3. Хід турніру

Турнір розпочався 20 вересня 2003 року матчем між командами Німеччини та Канади. У груповому етапі, як правило, перемагали фаворити, хоча були й сенсаційні результати. Наприклад, збірна Північної Кореї зуміла обіграти збірну США з рахунком 3:0.

У чвертьфіналах збірна Німеччини обіграла збірну росії з рахунком 7:1, збірна США обіграла збірну Норвегії з рахунком 5:0, збірна Бразилії обіграла збірну Швеції з рахунком 2:1, а збірна Канади обіграла збірну Китаю з рахунком 1:0.

У півфіналах збірна Німеччини обіграла збірну Канади з рахунком 3:1, а збірна США обіграла збірну Бразилії з рахунком 5:2.

4. Фінал

Фінальний матч чемпіонату світу з футболу серед жінок 2003 року відбувся 12 жовтня 2003 року на стадіоні “Роуз Боул” в Пасадені, Каліфорнія. У матчі зустрілися збірні Німеччини та США. Гра проходила в напруженій боротьбі, але врешті-решт перемогу з рахунком 2:1 здобули американки.

5. Рекорди та статистика

 • Збірна США стала першою командою, яка виграла два чемпіонати світу з футболу серед жінок поспіль.
 • Форвард збірної Німеччини Біргіт Прінц стала найкращим бомбардиром чемпіонату, забивши 7 голів.
 • Голкіпер збірної США Бріана Скеррі стала першим гравцем, який зіграв на чотирьох чемпіонатах світу з футболу серед жінок.

6. Висновки

Чемпіонат світу з футболу серед жінок 2003 року став одним з найуспішніших турнірів в історії жіночого футболу. Його відвідало понад 1,2 мільйона глядачів, а фінальний матч зібрав телевізійну аудиторію в понад 400 мільйонів чоловік.

7. Часті питання

 1. Коли проводився чемпіонат світу з футболу серед жінок 2003 року?
 2. Де проводився чемпіонат світу з футболу серед жінок 2003 року?
 3. Які команди брали участь у чемпіонаті світу з футболу серед жінок 2003 року?
 4. Яка команда виграла чемпіонат світу з футболу серед жінок 2003 року?
 5. Хто став найкращим бомбардиром чемпіонату світу з футболу серед жінок 2003 року?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *