Чемпіонат вищої ліги України з футболу 2017/2018 року серед жінок: захоплюючий сезон жіночого футболу в Україні

Що таке Чемпіонат вищої ліги України з футболу серед жінок?

Чемпіонат вищої ліги України з футболу серед жінок — це щорічні футбольні змагання, в яких беруть участь найкращі жіночі футбольні команди України. Чемпіонат проводиться під егідою Української асоціації футболу (УАФ) і є найвищим рівнем змагань з жіночого футболу в країні.

Історія чемпіонату

Перший чемпіонат вищої ліги України з футболу серед жінок був проведений у 1992 році, через рік після здобуття Україною незалежності. Першим переможцем чемпіонату стала київська команда “Аліна”, яка здобула ще 4 титули в наступні роки. У 2000-х роках Київ почав домінувати в чемпіонаті. 2017/2018 роки стали вже 27-им чемпіонатом України з жіночого футболу.

Структура чемпіонату

Чемпіонат вищої ліги України з футболу серед жінок складається з 10 команд, які проводять між собою матчі в два кола. Кожна команда грає з кожною іншою командою двічі: один раз на своєму полі та один раз на полі суперника. За перемогу в матчі команда отримує 3 очки, за нічию – 1 очко, за поразку – 0 очок.

Команда, яка посідає перше місце за підсумками чемпіонату, стає чемпіоном України. Дві команди, які посідають останні два місця, вибувають до першої ліги.

Трансляції чемпіонату

Матчі чемпіонату України з жіночого футболу транслюються на телеканалах “Футбол 1/2/3” та “UA:Перший”. Також матчі чемпіонату можна дивитися на офіційному сайті УАФ та на YouTube-каналі УАФ.

Найкращі команди та гравці чемпіонату

За всю історію чемпіонату України з жіночого футболу найкращими командами були київська “Аліна”, полтавська “Ворскла”, донецький “Донецьк”, луганська “Зоря” та харківський “Житлобуд-1”.

Кращими гравцями чемпіонату України з жіночого футболу були Олена Радченко (“Аліна”), Оксана Батько (“Ворскла”), Людмила Пекур (“Донецьк”), Дар’я Апанащенко (“Зоря”) та Дарина Аветисян (“Житлобуд-1”).

Висновок

Чемпіонат вищої ліги України з футболу серед жінок є найпрестижнішим футбольним змаганням серед жіночих команд в Україні. Чемпіонат приваблює велику кількість глядачів та є важливим джерелом виявлення та розвитку молодих жіночих футбольних талантів.

Часті запитання

1. Скільки команд бере участь в чемпіонаті вищої ліги України з футболу серед жінок?
Відповідь: У чемпіонаті беруть участь 10 команд.

2. Яка команда є чинним чемпіоном України з жіночого футболу?
Відповідь: Чинним чемпіоном України з жіночого футболу є команда “Житлобуд-1” (Харків).

3. Де можна дивитися матчі чемпіонату України з жіночого футболу?
Відповідь: Матчі чемпіонату України з жіночого футболу транслюються на телеканалах “Футбол 1/2/3” та “UA:Перший”. Також матчі чемпіонату можна дивитися на офіційному сайті УАФ та на YouTube-каналі УАФ.

4. Хто є кращими гравцями чемпіонату України з жіночого футболу?
Відповідь: Кращими гравцями чемпіонату України з жіночого футболу є Олена Радченко (“Аліна”), Оксана Батько (“Ворскла”), Людмила Пекур (“Донецьк”), Дар’я Апанащенко (“Зоря”) та Дарина Аветисян (“Житлобуд-1”).

5. Чи є чемпіонат України з жіночого футболу популярним серед глядачів?
Відповідь: Так, чемпіонат України з жіночого футболу є популярним серед глядачів. Матчі чемпіонату транслюються на телеканалах “Футбол 1/2/3” та “UA:Перший”, а також на офіційному сайті УАФ та на YouTube-каналі УАФ.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *