Яка відповідь є правильною?

  • Станом на 2019 р. у світі нараховувалось близько 40 млн пацієнтів з остеоартритом
  • Близько 73% осіб з діагностованим остеоартритом – це люди старше 55 років
  • 30% усіх пацієнтів з остеоартритом становлять жінки
  • Поширеність остеоартриту в глобальному масштабі у найближчі 10 років буде зменшуватися

Епідеміологічні аспекти остеоартриту

Остеоартрит, також відомий як артроз, є одним із найпоширеніших захворювань суглобів у світі. Це захворювання впливає на якість життя мільйонів людей будь-якого віку та статі. Остеоартрит характеризується пошкодженням хрящової тканини у суглобах та може викликати біль, дискомфорт та обмеження рухів.

У світі зараз близько 40 мільйонів людей страждають від остеоартриту, а це значить, що це захворювання є серйозною проблемою громадського здоров’я. Більшість пацієнтів з діагностованим остеоартритом, а саме приблизно 73%, належать до вікової групи старше 55 років. Це пояснюється тим, що ризик розвитку хронічних захворювань, таких як остеоартрит, збільшується з віком.

Також слід зауважити, що жінки становлять близько 30% усіх пацієнтів з остеоартритом. Хоча це захворювання не є зовсім статево залежним, інші епідеміологічні дослідження підтверджують, що чоловіки та жінки мають певні відмінності у розвитку та прогресуванні остеоартриту.

Наскільки ж оптимістичною може бути ситуація з поширеністю остеоартриту в майбутньому? На жаль, прогнози не дуже втішні. Можливо, у зв’язку зі збільшенням тривалості життя населення та зміною у рівні активності людей, поширеність остеоартриту скоріш за все буде зростати, а не зменшуватися. Забезпокоююче те, що молоді люди можуть також стати більш схильними до розвитку цього захворювання.

Отже, серед наведених тверджень щодо епідеміологічних аспектів остеоартриту найбільш правильним є вислів: “Близько 73% осіб з діагностованим остеоартритом – це люди старше 55 років”. Це підтверджується не лише статистикою, а й логічними аргументами про те, що ризики розвитку такого хронічного захворювання збільшуються з віком.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *