В Польщі будуть роздавати повістки: що робити українцям?

Нові правила для українських біженців у Польщі

Вступ

Нещодавно Польща оголосила про нові правила роздачі повісток українцям, які проживають на її території. Це рішення викликало чимало занепокоєння і питань з боку українців. Як же воно вплине на їх життя в Польщі? Що робити, якщо вам прийшла повістка?

Пояснення нових правил

За новими правилами всі українські чоловіки віком 18-60 років, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, повинні отримати повістку. Це не означає, що їх призовуть до польської армії. Повістки роздаються для уточнення даних про українців-біженців та їх військового досвіду.

Що робити, якщо вам прийшла повістка?

Якщо вам прийшла повістка, необхідно протягом 14 днів з’явитися до вказаного військового комісаріату. З собою необхідно мати паспорт, PESEL та інші документи, які підтверджують вашу особу та статус біженця.

Важливо!

Військова служба в Польщі є обов’язковою лише для громадян країни. Українці, які прийшли до Польщі після 24 лютого 2022 року, не зобов’язані служити в польській армії навіть у разі отримання повістки. Однак їм необхідно з’явитися до військкомату для проходження військової комісії.

Можливі наслідки непояви до військкомату

Якщо ви не з’явитеся до військкомату після отримання повістки, це може мати негативні наслідки. Вам можуть заборонити виїзд з Польщі або навіть депортувати вас до України.

Висновок

Нові правила роздачі повісток українцям у Польщі викликали чимало занепокоєння. Однак українці не повинні панікувати: призов до польської армії для них не є обов’язковим. Якщо вам прийшла повістка, необхідно з’явитися до військкомату, щоб пройти військову комісію. Непоява до військкомату може мати негативні наслідки.

Поширені питання

1. Що робити, якщо я втратив повістку?
2. Чи можна оскаржити повістку?
3. Чи можу ich бути депортований з Польщі, якщо не з’явлюся до військкомату?
4. Чи можна служити в польській армії за бажанням?
5. Які переваги має служба в польській армії для українців?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *