В Польщі видають повістки українцям: що робити, як реагувати та всі юридичні нюанси

Що стало причиною таких дій Польщі?

Після початку військового вторгнення в Україну Польща стала прихистком для мільйонів українців, які рятуються від війни. Польський уряд надав українцям тимчасовий захист, який дозволяє їм легально перебувати в країні, працювати та отримувати соціальну допомогу. Однак останнім часом українці почали отримувати повістки з вимогою з’явитися у військкомати.

Причини видачі повісток українцям у Польщі:

 • Потреба у військовому персоналі: Польща, як член НАТО, має зобов’язання щодо безпеки. У зв’язку з останніми геополітичними змінами в регіоні, Польща може прагнути збільшити свій військовий потенціал.
 • Громадянство: Україна та Польща мають спільний кордон і тісні історичні зв’язки. Українці, які отримали польське громадянство, зобов’язані служити в польській армії.
 • Незаконне перебування: Українці, які перебувають у Польщі нелегально, можуть підлягати депортації. Щоб уникнути цього, їм можуть надсилати повістки для з’явлення до військкоматів.

Які права та обов’язки мають українці, які отримали повістки?

Українці, які отримали повістки, мають право відмовитися від проходження військової служби, але повинні надати обґрунтування для свого рішення. Для цього вони можуть подати заяву до польського військкомату, вказавши причину своєї відмови. Якщо заява буде схвалена, то українець буде звільнений від військового обов’язку.

Права та обов’язки українців, які отримали повістки:

 • Право на відмову від служби: Українці мають право відмовитися від проходження військової служби в Польщі, подавши заяву до військкомату.
 • Подача обґрунтування: Українці повинні надати обґрунтування своєї відмови від служби, наприклад, стан здоров’я, сімейні обставини або гуманітарні причини.
 • Розгляд заяви: Військкомат розгляне заяву українця та ухвалить рішення про схвалення або відхилення його відмови.
 • Подальші дії: Якщо заява буде схвалена, українець буде звільнений від військового обов’язку. Якщо заява буде відхилена, він може оскаржити це рішення в суді.

Що робити, якщо українець отримав повістку в Польщі?

Якщо українець отримав повістку в Польщі, він повинен:

 • Звернутися до польського військкомату: Українцю необхідно звернутися до польського військкомату, видавшого повістку, щоб отримати роз’яснення щодо її змісту та порядку дій.
 • Подати заяву про відмову від служби: Якщо українець бажає відмовитися від проходження військової служби, він повинен подати заяву до військкомату, навівши обґрунтування своєї відмови.
 • Оскаржити рішення військкомату: Якщо заява про відмову від служби була відхилена військкоматом, українець може оскаржити це рішення в суді.

Які наслідки можуть бути для українця, який не з’явився до військкомату після отримання повістки?

Якщо українець не з’явиться до військкомату після отримання повістки, йому може загрожувати:

 • Штраф: Українцю може бути виписаний штраф за неявку до військкомату без поважних причин.
 • Адміністративний арешт: Українця можуть затримати та помістити в адміністративний арешт на термін до 15 діб за невиконання законної вимоги військового комісара.
 • Кримінальна відповідальність: В окремих випадках за ухилення від військової служби українцю можуть пред’явити кримінальні звинувачення та покарати позбавленням волі на строк до 2 років.

Чи може українець отримати притулок у Польщі, якщо він не хоче служити в польській армії?

Українець, який не хоче служити в польській армії, може подати заяву на отримання притулку в Польщі. Для цього йому необхідно звернутися до Управління у справах іноземців (Urząd do Spraw Cudzoziemców) та надати докази того, що він піддався переслідуванням у своїй країні або що він обґрунтовано побоюється переслідувань у майбутньому. Якщо заява буде схвалена, українець отримає статус біженця або тимчасовий захист в Польщі.

Висновок

Видача повісток українцям у Польщі – це неоднозначна ситуація, яка викликає багато суперечок. З одного боку, Польща має право призивати на військову службу своїх громадян, включаючи українців, які отримали польське громадянство. З іншого боку, українці, які втекли від війни у своїй країні, можуть не мати бажання служити в польській армії. Для того, щоб знайти справедливе рішення в цій ситуації, необхідно враховувати інтереси як Польщі, так і українців.

5 найчастіших запитань про видачу повісток українцям у Польщі:

 1. Хто підлягає призову в польську армію? – Обов’язковому призову на військову службу підлягають усі громадяни Польщі чоловічої статі віком від 18 до 26 років.
 2. Чи можуть українці, які отримали польське громадянство, відмовитися від служби в польській армії? – Так, українці, які отримали польське громадянство, можуть відмовитися від служби в польській армії, подавши заяву до військкомату та надавши обґрунтування своєї відмови.
 3. Які наслідки можуть бути для українця, який не з’явився до військкомату після отримання повістки? – Українцю, який не з’явився до військкомату після отримання повістки, може загрожувати штраф, адміністративний арешт або навіть кримінальна відповідальність.
 4. Чи може українець отримати притулок у Польщі, якщо він не хоче служити в польській армії? – Так, українець, який не хоче служити в польській армії, може подати заяву на отримання притулку в Польщі, якщо він піддався переслідуванню у своїй країні або обґрунтовано побоюється переслідувань у майбутньому.
 5. Які документи потрібні для отримання притулку в Польщі? – Для отримання притулку в Польщі необхідно подати заяву до Управління у справах іноземців (Urząd do Spraw Cudzoziemców) та надати такі документи: паспорт, посвідчення особи, свідоцтво про народження, документи, що підтверджують переслідування, та інші документи, що можуть підтвердити обґрунтованість заяви.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *