Загальна інформація

Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу 1975 року — 64-й Відкритий чемпіонат Австралії та перший Гранд-слем у календарному році. Турнір проходив на трав'яних кортах Melbourne Cricket Ground у Мельбурні, Австралія. Жіночий парний розряд розпочався 19 січня 1975 року, а фінал відбувся 27 січня.

Чинні чемпіони та сіяні учасники

Івонн Гулагонг і Пеггі Мічел були чинними чемпіонками, але цього разу вони виступали в парі з різними партнерками. Гулагонг грала з Хелен Гурлей, а Мічел — з Івонн Веддінг.

Головними сіяними в турнірі були австралійсько-американська пара Івонн Гулагонг / Хелен Гурлей, за ними йшли австралійські пари Івонн Веддінг / Пеггі Мічел (2-гі сіяні) і Керрі Гарріс / Шерон Волш (3-ті сіяні).

Сітка

Турнірна сітка складалася з 28 пар, які змагалися за нокаут-системою. Чвертьфінали, півфінали та фінал проходили за форматом до двох виграних сетів, а всі інші матчі — за форматом до одного виграного сету.

Матчі та результати

У першому колі відбулося кілька розладів, зокрема перемога непосіяної пари Леслі Тернер-Баурі та Дженіс Меткалф над 7-ю сіяною парою Гвен Шанфорд і Ейпріл Шеннон.

У чвертьфіналах Гулагонг і Гурлей перемогли Дженет Вінгфілд і Гейл Лозлі-Гензел, Веддінг і Мічел перемогли Тетяну Форунс та Грейс Колліндж, Гарріс і Волш перемогли Тернер-Баурі і Меткалф, а Карена Крантцке і Вірджинія Вейд перемогли Крістін Маттісон і Валері Вейзік.

У півфіналах Гулагонг і Гурлей перемогли Веддінг і Мічел, а Крантцке і Вейд перемогли Гарріс і Волш.

Фінал

У фіналі зустрілися Івонн Гулагонг і Хелен Гурлей проти Карен Крантцке і Вірджинії Вейд. Гулагонг і Гурлей перемогли з рахунком 6-3, 6-3, здобувши свій другий титул Великого шолома разом.

Нагороди

Переможці Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу з парного розряду серед жінок у 1975 році отримали трофей і грошові призи:

 • Переможці: 1200 австралійських доларів
 • Фіналісти: 600 австралійських доларів
 • Півфіналісти: 300 австралійських доларів
 • Чвертьфіналісти: 150 австралійських доларів
 • Другий раунд: 75 австралійських доларів
 • Перший раунд: 50 австралійських доларів

Значення

Перемога Івонн Гулагонг та Хелен Гурлей у парному розряді на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу 1975 року стала важливою подією за кількома причинами:

 • Це була друга перемога Гулагонг на Відкритому чемпіонаті Австралії з парного розряду серед жінок після того, як вона виграла у 1974 році з Пеггі Мічел.
 • Це був перший титул Великого шолому в парному розряді для Хелен Гурлей.
 • Це був один з багатьох успіхів, які Гулагонг досягла в тому сезоні, який завершився її перемогою на Вімблдоні та перемогою чемпіонату США у парному розряді з Розмарі Казалс.

Жіночий парний розряд на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу 1975 року був цікавим і напруженим турніром, у якому перемогли чинні чемпіонки Івонн Гулагонг і Хелен Гурлей.

Часті питання

 1. Хто виграв жіночий парний розряд на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу 1975 року?
 2. Якими були головними сіяними в турнірі?
 3. Який формат матчів використовувався в турнірі?
 4. Скільки грошових призових отримали переможці?
 5. Яке значення мала перемога Гулагонг і Гурлей у турнірі?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *