“`html

Історія та значення

Чемпіонат світу з боксу є одним з найпрестижніших змагань з боксу в світі, що проводиться раз на два роки. 22-й Чемпіонат світу з боксу відбувся в Ташкенті, Узбекистан, на арені Humo Arena, з 30 квітня по 14 травня 2023 року.

Організація чемпіонату

Чемпіонат світу з боксу 2023 був організований Міжнародною боксерською асоціацією (AIBA) і прийнятий Федерацією боксу Узбекистану. Чемпіонат проводився на високоякісному майданчику, арена Humo Arena мала місткість 12 000 місць.

Учасники

У чемпіонаті взяли участь 628 боксерів з 104 країн, що зробило його одним з найбільших чемпіонатів світу з боксу за історію. Усі найкращі боксери світу зібралися в Ташкенті, щоб позмагатися за світову корону.

Вагові категорії

Чемпіонат світу з боксу 2023 охоплював 13 вагових категорій як для чоловіків, так і для жінок. Вагові категорії для чоловіків становили від найлегшої ваги (48 кг) до надважкої ваги (понад 92 кг). Для жінок вагові категорії варіювалися від найлегшої ваги (48 кг) до важкої ваги (понад 81 кг).

Результати

Змагання на чемпіонаті були запеклими, а за медалі боролися боксери світового класу. Господарі турніру, Узбекистан, мали найуспішнішу команду, завоювавши 10 медалей, з них 5 золотих, 3 срібних та 2 бронзових. Куба посіла друге місце з 3 золотими, 2 срібними та 3 бронзовими медалями, а Казахстан посів третє місце з 2 золотими, 3 срібними та 1 бронзовою медалями.

Індивідуальні чемпіони

Серед індивідуальних чемпіонів були:

* Найкращий боксер чемпіонату: Бехзод Хайбуллаєв (Узбекистан)
* Золота медаль у надважкій вазі (чоловіки): Баходир Жалолов (Узбекистан)
* Золота медаль у найлегшій вазі (жінки): Цзюнь Ху (Китай)
* Золота медаль у важкій вазі (чоловіки): Марк Петровський (Сербія)

Вплив та спадщина

Чемпіонат світу з боксу 2023 став грандіозним заходом, який привернув увагу шанувальників боксу з усього світу. Чемпіонат сприяв популяризації боксу в Узбекистані та Центральній Азії. Він також надав платформу для багатьох молодих боксерів, щоб продемонструвати свої таланти і позмагатися за світове визнання.

22-й Чемпіонат світу з боксу був незабутнім спортивним заходом, який зібрав найкращих боксерів світу в Ташкенті. Чемпіонат мав високий рівень конкуренції, драматичні моменти та надихнув нове покоління боксерів.