Пневматична зброя: від мисливської до спортивної

Загальна інформація

Пневматична зброя – це ручна зброя, в якій для викиду кулі через ствол задіяно тиск стисненого повітря або іншого газу. Сьогодні пневматичну зброю застосовують у спортивній, розважальній стрільбі та як спеціальний засіб самооборони.

Історія пневматичної зброї

Перші пневматичні рушниці з’явилися ще в XV столітті, в Європі. Їх часто називають “помповими рушницями”, оскільки для перезарядки їм потрібний насос або компресор.

У XVIII столітті пневматичні рушниці стали настільки потужними, що їх почали використовувати як бойову зброю. Наприклад, в австрійській армії використовувалася гвинтівка “Windbüchse”, яка не поступалася за характеристиками пороховій зброї того часу.

Типи пневматичної зброї

У наш час пневматична зброя поділяється на кілька типів:

 • Пневматичні пістолети – зазвичай використовуються для самозахисту, спортивної стрільби та змагань. Також застосовують для розважальної стрільби по мішенях, навчання стрільбі та тренування навичок самооборони.
 • <li><b>Пневматичні гвинтівки</b> - як правило, призначені для спортивної стрільби, в навчальних цілях, а також для розважальної стрільби по мішенях. Використовуються мисливцями для полювання на дрібну дичину.</li>
  
  <li><b>Пневматичні рушниці</b> - призначені для спортивної стрільби, полювання на дрібну дичину та самозахисту.</li>
  
  <li><b>Пневматичні гранати</b> - використовують для гри в пейнтбол та страйкбол. Вони заправляються стисненим повітрям або CO2.</li>
  

Пневматична зброя в законодавстві України

В Україні пневматична зброя належить до зброї, якою можна володіти без дозволу. Однак, існують обмеження на її потужність і калібр.

 • Пневматична зброя, яка має дульну енергію до 3 Дж (Джоулів) і калібр до 4,5 мм, вважається виробами господарського призначення та не потребує спеціального дозволу.
 • <li>
   <b>Пневматична зброя з дульною енергією понад 3 Дж і калібром до 4,5 мм вважається зброєю і потребує спеціального дозволу МВС</b>.
  </li>
  
  <li>
   <b>Пневматична зброя, яка має калібр понад 4,5 мм, в Україні заборонена</b>.
  </li>
  

Переваги та недоліки пневматичної зброї

Пневматична зброя має ряд переваг перед традиційною вогнепальною зброєю. До них відносяться:

 • Безшумна стрільба
 • Відсутність віддачі
 • Легкий вага
 • Легкість в експлуатації та обслуговуванні
 • Відносно невисока ціна

Однак, є у пневматичної зброї й ряд недоліків. Серед них:

 • Невелика потужність
 • Обмежена дальність стрільби
 • Залежність від зовнішнього джерела газу

Висновок

Пневматична зброя – цікава і доступна альтернатива традиційній вогнепальній зброї. Вона володіє низкою переваг, але має і деякі недоліки. При виборі пневматичної зброї важливо враховувати такі фактори, як призначення зброї, умови використання, досвід стрільця та вимоги законодавства.

Питання, що часто задаються

 1. Яка різниця між пневматичною і вогнепальною зброєю?
 2. <p>
   Основна відмінність полягає в тому, що пневматична зброя використовує силу стисненого повітря або іншого газу для викиду кулі, а вогнепальна зброя використовує силу порохових газів.
  </p>
  
  <li><b>Які переваги пневматичної зброї?</b></li>
  
  <p>
   Пневматична зброя має ряд переваг перед традиційною вогнепальною зброєю. До них відносяться: безшумна стрільба, відсутність віддачі, легкий вага, легкість в експлуатації та обслуговуванні, відносно невисока ціна.
  </p>
  
  <li><b>Які недоліки пневматичної зброї?</b></li>
  
  <p>
   Пневматична зброя має і ряд недоліків. Серед них: невелика потужність, обмежена дальність стрільби, залежність від зовнішнього джерела газу.
  </p>
  
  <li><b>Які типи пневматичної зброї існують?</b></li>
  
  <p>
   Існує кілька типів пневматичної зброї: пневматичні пістолети, пневматичні гвинтівки, пневматичні рушниці, пневматичні гранати.
  </p>
  
  <li><b>Яке законодавство регулює обіг пневматичної зброї в Україні?</b></li>
  
  <p>
   В Україні пневматична зброя належить до зброї, якою можна володіти без дозволу. Однак, існують обмеження на її потужність і калібр.
  </p>
  

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *