Важно!
Сб. Мар 2nd, 2024

Чемпіонат світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів сезону 1952 року

Історія та огляд сезону

Чемпіонат світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів сезону 1952 року став 4-им сезоном змагань з шосейно-кільцевих мотоперегонів серії MotoGP, що проводився під егідою Міжнародної мотоциклетної федерації (FIM). Змагання відбувались у 5 класах: 500cc, 350cc, 250cc, 125cc та 500cc на мотоциклах з колясками.

Сезон розпочався 18 травня з Гран-Прі Швейцарії та завершився 5 жовтня гонкою Гран-Прі Іспанії. У цьому сезоні відбулося 8 гонок у різних країнах світу.

Найбільш захоплюючою подією сезону стала боротьба за чемпіонський титул у класі 500сс між італійцем Умберто Мазетті та британцем Регом Армстронгом. Мазетті здобув перемогу в трьох гонках, а Армстронг — у чотирьох. Проте, завдяки більш стабільним результатам, Мазетті зміг випередити Армстронга в загальному заліку і вперше стати чемпіоном світу в класі 500сс.

Зміни в регламенті

У сезоні 1952 року в регламент змагань було внесено ряд змін. Зокрема, було введено новий клас — 125сс. Також було збільшено кількість гонок у сезоні з 6 до 8.

Результати чемпіонату

Переможцями чемпіонату світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів сезону 1952 року стали:

• 500сс: Умберто Мазетті (Італія)
  • 350сс: Джеф Дьюк (Велика Британія)
  • 250сс: Енріко Лоренцетті (Італія)
  • 125сс: Сесіл Сендфорд (Велика Британія)
  • 500cc на мотоциклах з колясками: Ерік Олівер (Велика Британія) / Лоренцо Доб إليнг (Велика Британія)

Висновки

Чемпіонат світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів сезону 1952 року став успішним для італійських та британських гонщиків. Вони здобули перемоги у всіх класах, крім класу 350сс, у якому перемогу святкував Джеф Дьюк з Великої Британії. Сезон запам’ятався запеклою боротьбою за чемпіонський титул у класі 500сс між Умберто Мазетті та Регом Армстронгом. Мазетті вдалося випередити Армстронга в загальному заліку і вперше стати чемпіоном світу в цьому класі.