Джон Сертіс: Легенда Мото- і Автоспорту

Хто такий Джон Сертіс?

Джон Сертіс, офіцер Ордена Британської імперії (OBE), був британським мото- та автогонщиком, який залишив свій слід в історії спорту як єдиний у світі переможець чемпіонатів на двох і чотирьох колесах. З його іменем пов’язані неймовірні досягнення: семиразовий чемпіон світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP, тричі у класі 350cc (1958-1960) та чотири рази у 500cc (1956 та 1958-1960), шестикратний переможець перегонів Isle of Man TT та чемпіон автоперегонів у класі Формула-1 (1964).

Мотоциклетні Тріумфи

Джон Сертіс народився 11 лютого 1934 року в Англії. Його пристрасть до мотоциклів почалася ще в юному віці, коли він брав участь у місцевих гонках. У 1950 році він дебютував на міжнародній арені, миттєво привертаючи увагу своїми блискучими виступами. У 1956 році він виборов свій перший титул чемпіона світу у класі 500cc, ставши наймолодшим в історії переможцем у цьому класі. Протягом наступних років він продовжив домінувати у світі мотоперегонів, завоювавши ще три титули в класі 500cc та три у класі 350cc. Сертіс став справжньою легендою мотоциклетного спорту, залишивши по собі незабутні моменти перемог на трасах по всьому світу.

Перехід у Формулу-1

Після свого неймовірного успіху в мотоперегонах Джон Сертіс вирішив перейти у Формулу-1 в 1960 році. Він швидко адаптувався до нового виду спорту та досяг своєї першої перемоги в Гран-прі в 1962 році. У 1964 році він досяг своєї вершини, ставши чемпіоном світу Формули-1. Його перемога стала особливою, оскільки він став першим і досі єдиним гонщиком, який виграв чемпіонати світу у двох різних категоріях автоспорту.

Інші Досягнення Сертіса

За межами мото- та автоперегонів Джон Сертіс також залишив свій слід в інших областях. Він став першим переможцем канадо-американської серії Can-Am у 1966 році, а також перемагав у 12 годинах Себринга (1963) та 1000 км Нюрнбургринга (1963, 1965). Сертіс був універсальним гонщиком, демонструючи свою майстерність на різних типах трас та в різних видах гонок.

Вшанування та Спадщина

Джон Сертіс залишив позаду спадщину, яка й досі надихає покоління гонщиків. У 2008 році він був удостоєний звання офіцера Ордену Британської імперії (OBE) за його внесок у автоспорт. Крім того, він був засновником організації “Racing Steps Foundation”, що підтримує молодих гонщиків та допомагає їм досягти своїх мрій. 10 березня 2017 року Джон Сертіс помер у віці 83 років, залишивши в історії спорту неповторний слід свого таланту та досягнень.

Часто Задані Питання (FAQ)

1. Яким чином Джон Сертіс увійшов в історію як “єдиний у світі переможець дво- та чотириколісних чемпіонатів”?

Джон Сертіс є єдиним гонщиком в історії, який виграв чемпіонати світу на мотоциклі та в автомобілі. Він виграв сім титулів чемпіона світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP та чемпіонат Формули-1.

2. У яких класах мотоциклетних перегонів перемагав Джон Сертіс?

Сертіс виграв три титули чемпіона світу у класі 350cc та чотири титули у класі 500cc на мотоциклі.

3. Яку гонку Формули-1 Сертіс виграв?

Джон Сертіс став чемпіоном світу Формули-1 в 1964 році.

4. Яких інших помітних успіхів досяг Сертіс?

Окрім титулів у мото- та автоперегонах, Сертіс також виграв перегони на витривалість 12 годин Себринга та 1000 км Нюрнбургринга.

5. Коли Джон Сертіс помер?

Джон Сертіс помер у віці 83 років 10 березня 2017 року.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *