Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

Суперкубок УЄФА 2015: Каталонський тріумф та незламна Севілья

Суперкубок УЄФА 2015 — 40-й розіграш щорічного футбольнийго матчу, в якому зустрічалися переможець Ліги чемпіонів УЄФА та переможець Ліги Європи УЄФА попереднього сезону. Матч проходив між іспанською командою «Барселона», переможцем Ліги чемпіонів і співвітчизниками з «Севільї», переможцем Ліги Європи. Гра відбулася на стадіоні «Динамо Арена» імені Бориса Пайчадзе в Тбілісі, Грузія, 11 серпня 2015 року, і завершилася перемогою «Барселони» з рахунком 5:4 після додаткового часу.

Передісторія

«Барселона» пробилася до Суперкубка УЄФА вдруге поспіль, перемігши в сезоні 2014/2015 Ювентус із рахунком 3:1 у фіналі Ліги чемпіонів. Також каталонці були чинними володарями трофею. «Севілья» ж вперше вийшла в Суперкубок УЄФА, здобувши перемогу в Лізі Європи, здолавши у фіналі співвітчизників з Дніпра (3:2).

Матч

«Барселона» вийшла вперед на 7-й хвилині, коли Ліонель Мессі реалізував пенальті. «Севілья» швидко відігралася, на 14-й хвилині Кевін Гамейро забив з пенальті. На 44-й хвилині Луїс Суарес відновив лідерство «Барселони», але через 5 хвилин Євген Коноплянка зрівняв рахунок. Команди пішли на перерву за нічийного рахунку 2:2.

У другому таймі «Барселона» знову забила першою: на 52-й хвилині Мессі оформив дубль. Через 3 хвилини Рафінья забив четвертий гол каталонців, здавалося, що гра зроблена. Однак «Севілья» не здалася. Вже через хвилину Вітоло відіграв один м'яч, а на 88-й хвилині Коноплянка оформив дубль, перевівши гра в овертайм.

У додатковому часі «Севілья» мала шанс виграти матч: Евер Банега не реалізував пенальті на 115-й хвилині. Через 5 хвилин Педро Родрігес забив переможний гол «Барселони», встановивши остаточний рахунок 5:4.

Герої матчу

Ліонель Мессі став головним героєм матчу. Аргентинець забив два голи і віддав гольову передачу. Він був постійною загрозою для оборони «Севільї». Луїс Суарес також відіграв важливу роль в перемозі «Барселони». Уругваєць забив один гол і віддав гольову передачу. Педро Родрігес забив переможний гол і став одним із головних творців успіху «Барселони».

Висновок

«Барселона» здобула Суперкубок УЄФА вчетверте в своїй історії. Каталонці продемонстрували неймовірну силу характеру, двічі відігравшись по ходу матчу. «Севілья» також показала себе з найкращого боку, але їй не вистачило трохи удачі, щоб здобути трофей.