Національний олімпійський комітет Республіки Білорусь: Історія, Структура, Діяльність

Історія створення та розвитку НОК Білорусі

Національний олімпійський комітет Республіки Білорусь – самостійне, незалежне громадське об'єднання, статус і роль якого визначаються Олімпійською хартією і Законом Республіки Білорусь «Про фізичну культуру і спорт». Заснований в 1991 році.

Витоки білоруського олімпійського руху

Історія білоруського олімпійського руху бере свій початок ще в дореволюційні часи. У 1912 році в Мінську було створено перше спортивне товариство «Сокіл», яке займалося розвитком атлетики, футболу, тенісу та інших видів спорту.

НОК Білорусі в роки незалежності

З здобуттям незалежності Республіки Білорусь розпочався новий етап у розвитку білоруського спорту. У 1991 році був створений Національний олімпійський комітет Республіки Білорусь (НОК РБ). Першим президентом НОК РБ став Леонід Ковалевич.

Структура та органи управління НОК Білорусі

Національний олімпійський комітет Республіки Білорусь є вищим органом управління олімпійським рухом у країні. Він складається з:

 • Президента
 • Виконавчого комітету
 • Ради
 • Контрольно-ревізійної комісії

Президент НОК Білорусі

Президент НОК РБ є найвищою посадовою особою Комітету. Він обирається Радою НОК РБ терміном на 4 роки. Президент НОК РБ представляє Комітет на міжнародній арені, підписує документи, що видаються Комітетом, і здійснює інші повноваження, передбачені Олімпійською хартією і Законом Республіки Білорусь «Про фізичну культуру і спорт».

Виконавчий комітет НОК Білорусі

Виконавчий комітет НОК РБ є постійно діючим органом управління Комітету. Він складається з Президента НОК РБ, віце-президентів НОК РБ, голів постійних комісій НОК РБ та інших членів, обраних Радою НОК РБ. Виконавчий комітет НОК РБ здійснює поточну діяльність Комітету.

Рада НОК Білорусі

Рада НОК РБ є вищим органом управління Комітету. Вона складається з Президента НОК РБ, віце-президентів НОК РБ, голів постійних комісій НОК РБ та інших членів, обраних Радою НОК РБ. Рада НОК РБ збирається не менше одного разу на рік.

Контрольно-ревізійна комісія НОК Білорусі

Контрольно-ревізійна комісія НОК РБ є органом внутрішнього контролю Комітету. Вона складається з голови, заступника голови і членів, обраних Радою НОК РБ. Контрольно-ревізійна комісія НОК РБ здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Комітету.

Діяльність НОК Білорусі

Національний олімпійський комітет Республіки Білорусь здійснює різноманітну діяльність, спрямовану на розвиток олімпійського руху в країні. Основними напрямками діяльності НОК РБ є:

 • Розвиток фізичної культури і спорту
 • Підготовка спортсменів високого класу
 • Участь в Олімпійських іграх та інших міжнародних змаганнях
 • Пропаганда олімпійських цінностей

НОК Білорусі та міжнародне співробітництво

Національний олімпійський комітет Республіки Білорусь є членом Міжнародного олімпійського комітету (МОК) та Європейських олімпійських комітетів (EOC). НОК РБ активно співпрацює з іншими національними олімпійськими комітетами, а також з міжнародними спортивними федераціями.

Перспективи розвитку НОК Білорусі

Національний олімпійський комітет Республіки Білорусь має амбітні плани на майбутнє. У пріоритеті Комітету є:

 • Розвиток масового спорту
 • Підготовка до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі та Олімпійських ігор 2028 року в Лос-Анджелесі
 • Розширення міжнародного співробітництва

НОК РБ впевнений, що білоруські спортсмени і надалі будуть гідно представляти країну на міжнародній арені і досягнуть нових висот в олімпійському спорті.

5 Часто Задаваних Питань про НОК Білорусі

 1. Які основні завдання НОК Білорусі?
 2. Як обирається президент НОК Білорусі?
 3. Які основні напрямки діяльності НОК Білорусі?
 4. Які міжнародні організації є членами НОК Білорусі?
 5. Які плани НОК Білорусі на майбутнє?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *