Pan-pan

By admin Гру 31, 2023

«Pan-pan» — міжнародний сигнал для повідомлення про аварійну ситуацію

Pan-pan — це міжнародний сигнал радіозв’язку, який використовується для позначення будь-якої загрози життю чи безпеці людей в морі або на повітрі, а також для передачі важливої інформації з метою забезпечити безпеку суден, які перебувають у морі.

Застосування і використання

Pan-pan застосовується для передачі невідкладної інформації про евакуацію пасажирів судна, яке перебуває в небезпеці, про моряків, які зазнали аварії, про необхідність термінової медичної допомоги або про будь-яку іншу ситуацію, яка може призвести до втрати життя або серйозного пошкодження судна.

Сигнал тривоги

У разі виникнення аварійної ситуації (Pan-pan) на борту судна капітан, штурман або особа, яка відповідає за управління судном, повинна передати сигнал тривоги, використовуючи радіомаяк, що працює на частоті 121,5 МГц. Сигнал тривоги повинен складатися з наступних елементів:

  • Правильне слово сповіщення «Pan-pan»
  • Назва судна, яке передає сигнал
  • Місцезнаходження судна, що передає сигнал
  • Опис аварійної ситуації
  • Перелік необхідної допомоги

Після передачі сигналу тривоги судно повинно залишатися в стані готовності для отримання будь-яких вказівок від рятувальних служб.

Історія виникнення

Термін з’явився в 1927 році, коли Міжнародний консультативний комітет радіозв’язку (CCIR) прийняв його як міжнародний сигнал тривоги для позначення будь-якої загрози життю чи безпеці людей в морі або на повітрі. Термін Pan-pan походить від французького слова «panne», що означає «поломка».

Відмінності між аварійними сигналами

Існують певні відмінності між аварійними сигналами Pan-pan і Mayday. Сигнал Mayday використовується в ситуаціях, коли існує безпосередня загроза життю або безпеці людей, а сигнал Pan-pan використовується в ситуаціях, коли існує потенційна загроза життю чи безпеці людей, але безпосередньої небезпеки немає.

Висновок

Pan-pan — це міжнародний сигнал тривоги, який використовується для позначення будь-якої загрози життю чи безпеці людей в морі або на повітрі. Сигнал Pan-pan передається за допомогою радіомаяка, що працює на частоті 121,5 МГц. Після передачі сигналу тривоги судно повинно залишатися в стані готовності для отримання будь-яких вказівок від рятувальних служб.

Питання, що часто задаються:

  1. Що означає сигнал Pan-pan?
  2. У яких ситуаціях використовується сигнал Pan-pan?
  3. Як передавати сигнал Pan-pan?
  4. Що робити після передачі сигналу Pan-pan?
  5. Які відмінності між сигналами Pan-pan і Mayday?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *