П’ятий океан світу

У традиційній географічній моделі визнано чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський та Північний Льодовитий. Однак, у 2000 році Міжнародна гідрографічна організація (МГО) запропонувала визнати Південний океан окремим п’ятим океаном.

Де знаходиться Південний океан?

Південний океан розташований навколо Південного полюса. Його північна межа проходить по 60° південної широти, а південна межа — по узбережжю Антарктиди. Океан охоплює площу понад 20 мільйонів квадратних кілометрів, що приблизно дорівнює розміру Північної Америки.

Характерні особливості

Південний океан відрізняється від інших океанів унікальними характеристиками:

* Сильні течії: Південний океан є місцем сильних течій, таких як Антарктична циркумполярна течія (АЦТ), яка є найдовшою океанською течією у світі.

* Охолодні температури: Через близькість до Південного полюса, у Південному океані спостерігаються низькі температури води, які зазвичай становлять нижче 5°C.

* Багате морське життя: Незважаючи на суворі умови, Південний океан є домом для різноманітного морського життя, включаючи китів, тюленів, пінгвінів та альбатросів.

* Крижаний шельф: Південний океан також оточений великим крижаним шельфом, який є шматком льодовикового льоду, що плаває на воді.

Значення Південного океану

Південний океан відіграє важливу роль у глобальній екосистемі:

* Регуляція клімату: Південний океан поглинає велику кількість вуглекислого газу та тепла з атмосфери, що допомагає регулювати глобальний клімат.

* Морська біорізноманітність: Південний океан є домом для великого різноманіття морських організмів, які, у свою чергу, підтримують екосистеми по всьому світу.

* Торгові шляхи: Південний океан має важливе значення для глобальної торгівлі, оскільки він є ключовим торговим шляхом між Азією, Європою та Америкою.

Визнання п’ятим океаном

Міжнародна гідрографічна організація (МГО) вперше запропонувала визнати Південний океан окремим п’ятим океаном у 2000 році. Однак, деякі географи продовжують вважати Південний океан частиною Тихого океану. На відміну від інших океанів, які чітко визначені континентами, Південний океан не має чітких сухопутних кордонів і перекривається з Північним Льодовитим океаном, Тихим океаном та Атлантичним океаном.

Дебати щодо статусу Південного океану як п’ятого океану тривають. Однак, його унікальні характеристики та важливість для глобальної екосистеми роблять пропозицію про визнання його п’ятим океаном все більш вагомою.

Запитання та відповіді про "який 5 океан в світі":

1. Чи справді існує п'ятий океан у світі?

Відповідь: Так. Міжнародна гідрографічна організація (МГО) у 2000 році визначила п'ятий океан – Південний океан, що оточує Антарктиду.

2. Чи має Південний океан чіткі межі?

Відповідь: Так. Південний океан обмежений з півночі 60-ю паралеллю південної широти, а з півдня – береговою лінією Антарктиди.

3. Яка площа Південного океану?

Відповідь: Південний океан займає площу близько 21,9 мільйона квадратних кілометрів, що робить його четвертим за величиною після Тихого, Атлантичного та Індійського океанів.

4. Які унікальні характеристики Південного океану?

Відповідь: Південний океан відрізняється сильними течіями, суворими кліматичними умовами та багатим біорізноманіттям. Він є домом для великої кількості китів, тюленів і пінгвінів. Також в ньому спостерігається виняткове явище течії Західних вітрів, яка переноситься з заходу на схід.

5. Чому затримка з визнанням Південного океану п'ятим?

Відповідь: Визначення Південного океану як п'ятого океану було затримано через розбіжності в його межах і природу навколишніх вод. Деякі географи вважали, що Південний океан просто є південною частиною Атлантичного, Тихого та Індійського океанів. Лише після багаторічних досліджень МГО офіційно визнала Південний океан окремим водним басейном.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *