Пам'ятник футбольному м'ячу (Харків)

Пам'ятник футбольному м'ячу в Харкові — це монументальна споруда, присвячена футболу, встановлена в центрі міста Харкова на перехресті вулиць Сумської та Мироносицької. Пам'ятник є одним із символів міста та бажаним місцем для фотосесій туристів та мешканців міста.

Історія

Пам'ятник був встановлений у 2009 році з нагоди 200-річчя міста Харкова та 100-річчя українського футболу. Авторами проекту стали архітектор Олександр Гинзбург та скульптор Олександр Демченко. М'яч символізує любов харків'ян до футболу та розквіт гри в місті.

Загальна інформація

Пам'ятник являє собою величезний бронзовий футбольний м'яч заввишки 2,5 метра та вагою понад 3 тонни. Він встановлений на гранітному постаменті, висота якого становить 2 метри. Чорно-білі шестикутники та п'ятикутники м'яча виконані в натуральну величину.

Значення та символізм

Пам'ятник футбольному м'ячу має не лише естетичне, а й символічне значення. М'яч є універсальною емблемою футболу, яка асоціюється з єдністю, командною роботою та духом спорту.

Для харків'ян пам'ятник став символом їхньої пристрасті до футболу та визнанням важливості цього виду спорту в історії міста. Харків має давню і славну футбольну традицію, і пам'ятник є постійним нагадуванням про внесок міста у розвиток українського футболу.

Туристичне значення

Пам'ятник футбольному м'ячу став популярною туристичною пам'яткою Харкова. Його часто відвідують любителі футболу, які роблять фотографії на його тлі. Пам'ятник також є місцем проведення різноманітних футбольних заходів, таких як церемонії нагородження та зустрічі футболістів.

Пам'ятник футбольному м'ячу є унікальною та знакомою спорудою, яка символізує важливість футболу в Харкові. Це не лише пам'ятка архітектури, а й символ гордості та любові харків'ян до цього виду спорту. Пам'ятник є залученням для туристів та місцевих жителів, які бажають віддати шану футбольній традиції Харкова.

Запитання, що часто задаються

  • Де розташований Пам'ятник футбольному м'ячу в Харкові? — Перехрестя вулиць Сумської та Мироносицької.
  • Коли був встановлений пам'ятник? — 2009 рік.
  • Які матеріали були використані для виготовлення пам'ятника? — Бронза та граніт.
  • Яка вага пам'ятника? — Понад 3 тонни.
  • Навіщо був встановлений пам'ятник? — З нагоди 200-річчя Харкова і 100-річчя українського футболу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *