Пам'ятник футбольному м'ячу в Харкові

Захоплива історія пам'ятника футбольному м'ячу в Харкові

Знайомство з пам'яткою
Пам'ятник футбольному м'ячу в Харкові — унікальний монумент, розташований у самому серці спортивного життя міста, біля стадіону "Металіст". Ця непересічна скульптура є одним із найпопулярніших місць для фотографування як серед місцевих жителів, так і серед туристів, та служить символом невичерпної любові харків'ян до футболу.

Витоки ідеї та історія створення
Історія пам'ятника бере свій початок ще в радянські часи. У 1967 році Харківська міська рада оголосила конкурс на кращий проект пам'ятника футбольному м'ячу. Переможцем став скульптор Олександр Рідний, автор багатьох відомих харківських монументів, зокрема пам'ятника Шевченкові та пам'ятника Слави.

Реалізація проекту та завершення робіт
Роботи зі створення пам'ятника розпочалися в 1968 році та тривали майже два роки. Скульптура була відлита з бронзи на одному з місцевих заводів і встановлена на високому постаменті з червоного граніту. Урочисте відкриття пам'ятника відбулося в серпні 1969 року та стало справжньою подією для всього міста.

Символіка та архітектурні особливості
Пам'ятник являє собою гігантський бронзовий м'яч, що стоїть на постаменті з червоного граніту. Його висота становить 6,5 метрів, а вага — понад 10 тонн. М'яч виконаний з великою точністю й реалістичністю, з усіма швами й візерунками, що створює враження руху та динаміки.

Сучасне значення та роль у міській культурі
Сьогодні пам'ятник футбольному м'ячу в Харкові є одним із найбільш відомих символів міста та популярною туристичною принадою. Він часто використовується як місце проведення різних футбольних заходів та святкувань перемог місцевих команд. Пам'ятник також є улюбленим місцем відпочинку та проведення дозвілля для багатьох харків'ян.

Висновок
Пам'ятник футбольному м'ячу в Харкові — це унікальний витвір мистецтва, який символізує багаті футбольні традиції міста та його величезну любов до цього виду спорту. Цей монумент не тільки став одним із найпопулярніших туристичних об'єктів, але й відіграє важливу роль у формуванні спортивного іміджу Харкова.

Часті запитання

  1. Коли було встановлено пам'ятник футбольному м'ячу в Харкові?
  2. Хто був автором проекту цього пам'ятника?
  3. З якого матеріалу виготовлений пам'ятник?
  4. Які його розміри?
  5. Де розташований пам'ятник футбольному м'ячу?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *