Сезон 1990 року у вищій лізі чемпіонату СРСР з футболу: прощання з великим чемпіонатом

Початок 1990 року ознаменувався суттєвими змінами у політичному та економічному житті Радянського Союзу. Розпад держави ставав дедалі більш реальним, і це не могло не позначитися на футболі, який завжди був одним із символів радянської спортивної слави.

Сезон 1990 року став останнім, коли чемпіонат СРСР з футболу проходив у форматі єдиної вищої ліги. З наступного року турнір був розділений на два дивізіони, що стало символом початку нової ери в історії радянського футболу.

Участь у чемпіонаті взяли 16 команд, які провели між собою двоколовий турнір. Чемпіоном країни втретє поспіль стало московське "Динамо". Команда Олега Романцева набрала 57 очок і на два пункти випередила київське "Динамо". Чемпіон попереднього сезону футбольний клуб "Дніпро" Дніпропетровськ посів третє місце.

Серед інших команд, які виступили успішно в сезоні 1990 року, можна відзначити московські ЦСКА та "Спартак", а також тбіліське "Динамо". Ці команди посіли місця з 4-го по 6-е, відповідно.

Найкращим бомбардиром чемпіонату став Валерій Масалітін із московського "Спартака", який забив 13 голів. Друге місце розділили Олег Протасов із київського "Динамо" та Юрій Савичев із московського "Торпедо", які забили по 12 голів.

Сезон 1990 року у вищій лізі чемпіонату СРСР з футболу завершився 20 жовтня 1990 року. Чемпіоном країни стало московське "Динамо", яке втретє поспіль виграло золоті медалі. Найкращим бомбардиром турніру став Валерій Масалітін із московського "Спартака".

Підзаголовки:

  • Київське "Динамо" знову друге
  • "Дніпро" посів третє місце
  • Масалітін найкращий бомбардир
  • ЦСКА, "Спартак" і тбіліське "Динамо" також виступили успішно
  • Завершення епохи

Висновок:

Сезон 1990 року у вищій лізі чемпіонату СРСР з футболу став передостаннім в історії турніру. Чемпіоном країни втретє поспіль стало московське "Динамо". Найкращим бомбардиром чемпіонату став Валерій Масалітін із московського "Спартака". Завершення сезону ознаменувало собою кінець епохи радянського футболу, який у наступні роки зазнав суттєвих змін.

Запитання, що часто задаються:

  1. Хто став чемпіоном СРСР з футболу в 1990 році?
  2. Хто став найкращим бомбардиром чемпіонату СРСР з футболу в 1990 році?
  3. Які команди посіли місця з 1-го по 6-е в чемпіонаті СРСР з футболу в 1990 році?
  4. Коли закінчився сезон 1990 року у вищій лізі чемпіонату СРСР з футболу?
  5. Які зміни відбулися в радянському футболі після сезону 1990 року?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *