«Темп» — колишній футбольний клуб з Києва

Витоки київського «Темпа»

Футбольна історія київського «Темпа» розпочинається з створення у 1960 році за ініціативою відомого футбольного функціонера Володимира Баляснікова команди при київському заводі «Червоний екскаватор». Заводська команда отримала назву «Темп». Першим тренером став Микола Аніканов. У 1961 році «Темп» виграв кубок і став чемпіоном Києва. Це був перший кубковий трофей для «Темпа».

Підйом «Темпа»

У 1962 році «Темп» стартував у чемпіонаті УРСР серед команд класу «Б». Команда виступала дуже вдало і в першому ж сезоні здобула путівку до класу «А». Фінальний матч плей-офф за право виходу в клас «А» кияни виграли в горлівського «Шахтаря». Одразу ж у першому сезоні команда здобуває свою першу медаль – бронзові нагороди чемпіонату УРСР. Через рік, у 1964 році кияни стали срібними призерами, поступившись лише сімферопольській «Таврії». У 1965 році «Темп» у фінальному матчі поступився одеському «Чорноморцю».

Зникнення команди

Міжсезоння 1969 року виявилося для «Темпа» фатальним. Команду залишили багато ключових гравців, і керівництво заводу прийняло рішення зняти «Темп» зі змагань. Це рішення було вимушеним, оскільки команда втратила свою боєздатність. Останній матч «Темп» провів 17 липня 1969 року. Команда з рахунком 1:2 поступилася «Таврії», що стала фактично днем смерті легендарного клубу з Києва.

Висновок

«Темп» був одним з провідних клубів України у своєму розквітку. Команда завоювала низку трофеїв у Першій лізі та завоювала увагу любителів та експертів східноєвропейського футболу. Розпад «Темпа» в 1969 році був великою втратою для українського футболу. Проте про «Темп» ніколи не забудуть у столиці, яка згодом подарувала світові один із найсильніших клубів світу – «Динамо» Київ.

Питання, що часто задаються:

  1. Коли був створений футбольний клуб «Темп»?
  2. Які трофеї здобув «Темп» у своїй історії?
  3. Хто був першим тренером «Темпа»?
  4. Чому «Темп» був розформований у 1969 році?
  5. Які відомі футболісти грали за «Темп»?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *