«Піттодрі»: Будинок ФК «Абердин»

Огляд стадіону «Піттодрі»

«Піттодрі» (англ. Pittodrie Stadium) — футбольний стадіон в Абердині, Шотландія, домашня арена ФК «Абердин». Стадіон був відкритий у 1899 році і може вмістити понад 20 тисяч глядачів.

Історія стадіону «Піттодрі»

Історія стадіону «Піттодрі» сягає далекого 1880 року, коли була заснована Абердинська футбольна команда. Спочатку команда грала на різних полях по всьому місту, але в 1899 році було вирішено побудувати постійний стадіон.

Новий стадіон був побудований на місці колишнього кар’єру і був названий «Піттодрі» на честь сусіднього парку. Стадіон був офіційно відкритий 4 вересня 1899 року матчем між командами «Абердин» і «Гартс».

Стадіон «Піттодрі» неодноразово реконструювався і розширювався протягом своєї історії. У 1920-х роках була побудована нова головна трибуна, а у 1950-х роках була додана нова крита трибуна на південній стороні стадіону.

Футбольний клуб «Абердин»

ФК «Абердин» є одним із найуспішніших клубів у Шотландії. Команда виграла 12 чемпіонських титулів, 7 Кубків Шотландії та 6 Кубків шотландської ліги. «Абердин» також виступав у європейських клубних турнірах, найвищим досягненням команди став вихід до фіналу Кубка володарів кубків УЄФА в 1983 році.

Архітектура стадіону «Піттодрі»

Стадіон «Піттодрі» є одним із найстаріших футбольних стадіонів у Шотландії. Стадіон збудований у традиційному британському стилі з чотирма трибунами, розташованими по периметру футбольного поля.

Головною трибуною стадіону є трибуна «Піттодрі Енд». Трибуна була побудована в 1920-х роках і може вмістити понад 7 тисяч глядачів. Трибуна «Піттодрі Енд» є найстарішою трибуною на стадіоні і вважається однією з найкращих трибун у Шотландії.

Майбутнє стадіону «Піттодрі»

У 2020 році ФК «Абердин» оголосив про плани будівництва нового стадіону. Новий стадіон буде побудований на місці старого стадіону «Піттодрі» і зможе вмістити понад 20 тисяч глядачів.

Висновок

Стадіон «Піттодрі» є одним із найстаріших футбольних стадіонів у Шотландії. Стадіон є домашньою ареною ФК «Абердин», який є одним із найуспішніших клубів у Шотландії. Стадіон «Піттодрі» неодноразово реконструювався і розширювався протягом своєї історії. У 2020 році ФК «Абердин» оголосив про плани будівництва нового стадіону.

Часті запитання

  1. Коли був відкритий стадіон «Піттодрі»?
  2. Яка місткість стадіону «Піттодрі»?
  3. Хто є домашньою командою стадіону «Піттодрі»?
  4. Які найвищі досягнення ФК «Абердин»?
  5. Коли планується будівництво нового стадіону «Піттодрі»?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *