Жак Стокман: Легендарний нападник, що назавжди лишився в історії футболу

Біографія

Жак Стокман народився 8 жовтня 1938 року в місті Ронсе, Бельгія. З дитинства був захоплений футболом і почав грати в місцевій команді. У 17 років він приєднався до клубу “Андерлехт”, в якому провів наступні 10 сезонів, ставши одним з найкращих нападників бельгійського чемпіонату.

Кар’єра гравця

У складі “Андерлехта” Жак Стокман виграв 8 титулів чемпіона Бельгії, 3 Кубка Бельгії та один Суперкубок Бельгії. Він був одним з ключових гравців команди, яка домінувала в бельгійському футболі в 1960-х роках.

За збірну Бельгії Жак Стокман зіграв 34 матчі і забив 13 голів. Брав участь у двох чемпіонатах світу: 1962 та 1966 років. У 1962 році його гол приніс перемогу збірній Бельгії над збірною Іспанії.

Тренерська кар’єра

Після завершення ігрової кар’єри Жак Стокман став тренером. Працював з такими клубами, як “Андерлехт”, “Брюгге”, “Стандард” та інші.

У 1982 році разом з клубом “Брюгге” виграв Кубок Бельгії та став фіналістом Кубка європейських чемпіонів, а у 1988 році з клубом “Стандард” виграв Кубок Бельгії та чемпіонат Бельгії, який став 10-м чемпіонством в кар’єрі Жака Стокмана.

Смерть

Жак Стокман помер 4 травня 2013 року в місті Генк, Бельгія, внаслідок тривалої хвороби. Він був одним з найвидатніших бельгійських футболістів усіх часів.

Досягнення

 • 8 титулів чемпіона Бельгії
 • 3 Кубка Бельгії
 • 1 Суперкубок Бельгії
 • Фіналіст Кубка європейських чемпіонів
 • Учасник двох чемпіонатів світу

Статистика

 • Всього зіграних матчів: 420
 • Всього забитих голів: 209
 • Всього зіграних матчів за збірну Бельгії: 34
 • Всього забитих голів за збірну Бельгії: 13

Висновок

Жак Стокман був одним з найвидатніших бельгійських футболістів усіх часів. Він був блискучим нападником, який забив багато голів і виграв багато трофеїв. Його внесок у бельгійський футбол ніколи не буде забутий.

Запитання, що часто задаються

 1. Коли і де народився Жак Стокман?
 2. Які клуби представляв Жак Стокман під час своєї ігрової кар’єри?
 3. Скільки титулів чемпіона Бельгії виграв Жак Стокман?
 4. Скільки разів Жак Стокман вигравав Кубок Бельгії?
 5. Скільки матчів і голів Жак Стокман провів за збірну Бельгії?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *