Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

Олександр Миколайович Бережний: Життєвий Шлях та Футбольна Кар'єра

Олександр Бережний — ікона радянського футболу, чий непересічний талант та універсальність стали синонімами успіху. Його майстерність дозволяла йому грати на будь-якій позиції від захисту до нападу, з легкістю адаптованності, яка перетворювала його на невід'ємну частину команди.

Дитинство та Юнацькі Роки

Олександр Бережний народився 8 грудня 1957 року в місті Суходільськ Луганської області. Своє захоплення футболом він виявив у юні роки, демонструючи природний талант та неабияку пристрасть до гри. Його унікальна манера руху та вроджений інтелект на полі зробили його перспективним кандидатом для футбольної кар'єри.

Початок Кар'єри: Зоря Луганськ

У 1976 році Олександр Бережний приєднався до команди "Зоря" Луганськ, де він розпочав свою професійну кар'єру. Там він розкрив свій талант, демонструючи надзвичайну універсальність та здатність грати на різних позиціях. Його невтомний дух і твердий характер швидко зробили його улюбленцем фанатів та ключовим гравцем команди.

Шлях до Слави: Динамо Київ та Збірна СРСР

Визнання таланту Олександра Бережного на національному рівні не зайняло багато часу. У 1981 році він отримав запрошення приєднатися до легендарного київського "Динамо", одного з найсильніших клубів Радянського Союзу. Гра в "Динамо" стала переломним моментом у його кар'єрі, де він продемонстрував свої найкращі якості та досяг вершини слави.

У складі "Динамо" Київ Олександр Бережний став частиною команди, яка домінувала в радянському футболі. Він допоміг клубу виграти численні чемпіонати та кубки СРСР, а також став невід'ємною частиною Золотого Трикутника "Динамо", разом з Олегом Блохіним та Ігорем Бєлановим.

У 1982 році Олександр Бережний увійшов до складу збірної СРСР. Його міжнародний дебют відбувся 20 жовтня 1982 року в товариському матчі проти збірної Туреччини. У складі збірної Бережний був учасником чемпіонату світу 1982 року в Іспанії, де команда досягла другого раунду.

Визнання та Досягнення

Олександр Бережний отримав численні нагороди та визнання за свою блискучу кар'єру. Він був удостоєний звання Майстра спорту СРСР у 1976 році та нагороджений орденом Дружби народів у 1986 році.

Завершення Кар'єри та Тренерська Діяльність

Після завершення кар'єри гравця Олександр Бережний залишився у футболі як тренер. Він працював з різними клубами та командами, зокрема збірними України та росії. Його тренерські методики та увага до деталей допомогли молодих гравців розкрити свій потенціал.

Висновок

Олександр Бережний — легендарний футболіст, який залишив слід в історії радянського спорту. Його універсальність, невтомний дух та здатність адаптуватися до будь-якої позиції на полі зробили його одним з найвидатніших гравців свого часу. Його кар'єра надихає нові покоління футболістів та вболівальників по всьому світу.

Часто Задані Питання:

  1. Яка була позиція Олександра Бережного на полі?
  2. У яких клубах грав Олександр Бережний?
  3. Коли Олександр Бережний приєднався до збірної СРСР?
  4. Яких нагород та звань був удостоєний Олександр Бережний?
  5. Чим займався Олександр Бережний після завершення кар'єри гравця?

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *