Важно!
Сб. Мар 2nd, 2024

Олександр Іващенко: від зірки молодіжної збірної України до тренера "Авангард-2"

Олександр Іващенко — український футболіст, нападник, який свого часу був на слуху у шанувальників українського футболу. У своїй кар'єрі він виступав за низку відомих клубів, серед яких "Шахтар" (Донецьк), "Дніпро" (Дніпропетровськ) та "Металіст" (Харків).

Іващенко народився 19 лютого 1985 року в місті Краматорськ, що на Донеччині. З раннього дитинства захоплювався футболом і мріяв про професійну кар'єру. У 16 років він почав виступати за місцевий клуб "Авангард", який згодом став його першим кроком на шляху до великого футболу.

У 2001 році Іващенко перейшов до донецького "Шахтаря", одного з найсильніших клубів України. У цьому колективі він провів два сезони, але так і не зміг закріпитися в основному складі. Більшість часу футболіст провів у дублі, де демонстрував високу результативність.

У 2003 році Іващенко перейшов до "Дніпра" (Дніпропетровськ), який на той момент був одним із лідерів українського чемпіонату. У цьому клубі гравець провів три сезони, зігравши в 68 матчах і забивши 15 голів. З "Дніпром" Іващенко став бронзовим призером чемпіонату України в сезоні 2003/04 та володарем Кубка України в сезоні 2003/04.

У 2006 році Іващенко перейшов до харківського "Металіста", який на той момент був одним із найсильніших клубів України. У цьому клубі він провів два сезони, зігравши в 36 матчах і забивши 5 голів. З "Металістом" Іващенко став фіналістом Кубка України в сезоні 2007/08.

У 2008 році Іващенко повернувся до "Шахтаря" (Донецьк), але знову не зміг закріпитися в основному складі. Більшість часу футболіст провів у дублі, де демонстрував високу результативність.

У 2010 році Іващенко перейшов до "Ворскли" (Полтава), який на той момент був одним із середняків українського чемпіонату. У цьому клубі він провів два сезони, зігравши в 30 матчах і забивши 4 голи. З "Ворсклою" Іващенко став фіналістом Кубка України в сезоні 2010/11.

У 2012 році Іващенко перейшов до "Говерли" (Ужгород), який на той момент був новачком української прем'єр-ліги. У цьому клубі він провів один сезон, зігравши в 26 матчах і забивши 3 голи.

У 2013 році Іващенко перейшов до "Олександрії", який на той момент був одним із лідерів української першої ліги. У цьому клубі він провів два сезони, зігравши в 48 матчах і забивши 11 голів. З "Олександрією" Іващенко став чемпіоном першої ліги в сезоні 2014/15 та вийшов до української прем'єр-ліги.

У 2015 році Іващенко перейшов до "Сталі" (Камянське), який на той момент був одним із середняків української прем'єр-ліги. У цьому клубі він провів один сезон, зігравши в 20 матчах і забивши 2 голи.

У 2016 році Іващенко закінчив професійну кар'єру футболіста і почав працювати тренером. У 2017 році він став головним тренером команди "Авангард-2" (Краматорськ), яка виступає у другій лізі українського чемпіонату.

Завершення

Олександр Іващенко — талановитий український футболіст, який свого часу був на слуху у шанувальників українського футболу. Проте, його кар'єра була насичена різними труднощами і він не зміг досягти тих висот, на які він розраховував.

Питання, що часто задаються:

 • Які клуби були в кар'єрі Олександра Іващенка?
  "Шахтар" (Донецьк), "Дніпро" (Дніпропетровськ), "Металіст" (Харків), "Ворскла" (Полтава), "Говерла" (Ужгород), "Олександрія" (Олександрія), "Сталь" (Камянське).
 • У якому клубі Іващенко став бронзовим призером чемпіонату України?
  "Дніпро" (Дніпропетровськ).
 • У якому клубі Іващенко став володарем Кубка України?
  "Дніпро" (Дніпропетровськ).
 • У якому клубі Іващенко став чемпіоном першої ліги України?
  "Олександрія" (Олександрія).
 • У якому клубі Іващенко закінчив свою професійну кар'єру?
  "Сталь" (Камянське).

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *