Сезон 1936 року (весна) у групі «А» чемпіонату СРСР з футболу: розкішний старт радянського футболу

Огляд Чемпіонату

Привіт, дорогі читачі! Сьогодні ми зануримося в історію радянського футболу і відправимося у захоплюючу подорож у сезон 1936 року (весна) у групі «А» чемпіонату СРСР з футболу. Це був перший в історії змагання у вищому дивізіоні футбольної першості Радянського Союзу, що проходило з 22 травня по 17 липня 1936 року. Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися про команди, гравців та події, які зробили цей сезон незабутнім!

Формат змагань

Чемпіонат проводився за круговою системою, в якій кожна команда зустрічалася з кожною іншою двічі: один раз на своєму полі і один раз на полі суперника. За перемогу присуджувалося 3 очки, за нічию – 2, за поразку – 1 очко. У разі рівності очок у двох і більше команд додатково враховувалася різниця забитих і пропущених м’ячів.

Учасники

У першому чемпіонаті СРСР взяли участь 7 команд:

 • “Динамо” (Москва)
 • “Динамо” (Київ)
 • “Динамо” (Тбілісі)
 • “Спартак” (Москва)
 • “Локомотив” (Москва)
 • ЦДКА (Москва)
 • “Червона Зоря” (Ленінград)

Події та результати

Чемпіонат стартував 22 травня 1936 року, і одразу ж розгорнулася запекла боротьба за лідерство. “Динамо” (Москва) та “Спартак” (Москва) були головними претендентами на перемогу. Динамівці відразу ж захопили ініціативу, вигравши перші чотири матчі, в тому числі розігравши феєричну нічию 3:3 у другому турі з “Динамо” (Тбілісі).

“Спартак” також показав непоганий старт, але був зупинений московським “Динамо” у п’ятому турі, програвши з рахунком 1:2. Ця поразка вибила “Спартак” з боротьби за перше місце, а “Динамо” (Москва) продовжувало переможно крокувати до чемпіонства. Однак у восьмому турі динамівці сенсаційно програли “Локомотиву” (Москва) 1:3, що знову відкрило шанси для “Спартака”.

У підсумку, “Динамо” (Москва) все ж здобула золоті медалі, випередивши “Спартак” (Москва) всього на одне очко. Бронзові медалі дісталися “Локомотиву” (Москва). Найкращим бомбардиром чемпіонату став Михайло Семенович Якушин, який забив 9 голів.

Наслідки чемпіонату

Перший чемпіонат СРСР з футболу став грандіозним успіхом. Він привернув величезну увагу вболівальників і викликав підвищений інтерес до футболу в країні. Чемпіонат також став поштовхом для розвитку радянського футболу та відкрив нову еру вищого дивізіону футбольної першості Радянського Союзу.

Висновок

Сезон 1936 року (весна) у групі «А» чемпіонату СРСР з футболу став захоплюючим і знаковим моментом в історії радянського футболу. Він назавжди залишиться в пам’яті вболівальників як початок великих змагань, що згодом переросли у потужний і популярний футбольний чемпіонат.

Часті питання:

 1. Які команди брали участь у першому чемпіонаті СРСР з футболу?
 2. Хто був найкращим бомбардиром чемпіонату?
 3. Яка команда здобула перші золоті медалі в історії чемпіонатів СРСР з футболу?
 4. Яка команда стала бронзовим призером чемпіонату?
 5. Яким чином чемпіонат вплинув на розвиток радянського футболу?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *