Яка відповідь є правильною?

 • Рецепторним апаратом чутливої зони прямої кишки та анального каналу.
 • Провідними нервовими шляхами головного та спинного мозку.
 • М’язевими структурами зовнішнього (20-30%) та внутрішнього (70-80%) сфінктерів.
 • Синхронною взаємодією усіх приведених анатомо-фізіологічних структур.

Анальна континенція: механізм забезпечення та фактори впливу

У здоровому функціонуванні організму важливу роль відіграє анальна континенція – здатність утримувати кал у прямому кишці та управляти виходом продуктів дігестії у відповідний час. Цей процес забезпечується складною системою, що включає в себе рецепторний апарат чутливої зони прямої кишки та анального каналу, провідні нервові шляхи головного та спинного мозку, а також м’язеві структури зовнішнього та внутрішнього сфінктерів.

Основним елементом, що відповідає за почуття наповнення кишечника і спричинення бажання віддати кал, є рецепторний апарат чутливої зони прямої кишки та анального каналу. Ці рецептори сприймають розтягнення стінок прямої кишки та анального каналу під час заповнення, що сповіщає мозок про необхідність видалення вмісту.

Провідні нервові шляхи головного та спинного мозку відповідають за передачу сигналів від рецепторів до мозку і зворотний сигнал, що дозволяє контролювати активність сфінктерів.

М’язеві структури зовнішнього та внутрішнього сфінктерів також відіграють велику роль у забезпеченні анальної континенції. Зовнішній сфінктер, що складається з стрічкових м’язів, контролює вихід калу під час відведення, тимчасом як внутрішній сфінктер, що представлений кільцеподібними м’язами, допомагає утримувати кал у прямому кишці до моменту вибирання.

Синхронна взаємодія усіх цих анатомо-фізіологічних структур забезпечує ефективну анальну континенцію. Відповідно до представленої інформації, найбільш правильним варіантом, що відповідає на питання “Чим забезпечується анальна континенція:”, є

 • Синхронною взаємодією усіх приведених анатомо-фізіологічних структур.
 • .

  Related Post

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *