Журавлина в Польщі: Огляд польської журавлиної індустрії

Історія журавлини в Польщі

Журавлина є цінною сільськогосподарською культурою в Польщі, і її історія вирощування сягає століть. Перші згадки про журавлину в Польщі датуються 16 століттям, коли вона вирощувалася в невеликих масштабах в регіоні Померанії. У 19 столітті виробництво журавлини розширилося до інших регіонів країни, таких як Підляшшя та Мазури. Сьогодні Польща є одним з найбільших виробників журавлини в світі, займаючи третє місце за обсягами виробництва після США та Канади.

Регіони вирощування журавлини в Польщі

Журавлина вирощується в багатьох регіонах Польщі, але основними регіонами виробництва є Підляшшя, Мазури та Помор’я. Підляшшя є найбільшим регіоном виробництва журавлини в Польщі, на частку якого припадає близько 60% від загального обсягу виробництва. Мазури та Помор’я також є важливими регіонами виробництва журавлини, на частку яких припадає близько 20% та 10% від загального обсягу виробництва відповідно.

Сорти журавлини, які вирощуються в Польщі

У Польщі вирощується кілька сортів журавлини, але найбільш поширеними є сорти “Stevens”, “Ben Lear” та “Early Black”. Сорт “Stevens” є найбільш популярним сортом, на частку якого припадає близько 80% від загального обсягу виробництва журавлини в Польщі. Сорт “Ben Lear” є другим за популярністю сортом, на частку якого припадає близько 10% від загального обсягу виробництва журавлини в Польщі. Сорт “Early Black” є менш популярним сортом, на частку якого припадає близько 5% від загального обсягу виробництва журавлини в Польщі.

Застосування журавлини

Журавлина має різноманітне застосування, включаючи:

 • Харчова промисловість: Журавлина використовується для виробництва соків, морсів, компотів, варення, джемів, желе та інших харчових продуктів.
 • Фармацевтична промисловість: Журавлина використовується для виробництва ліків, що застосовуються для лікування інфекцій сечовивідних шляхів, простудних захворювань та інших захворювань.
 • Косметологічна промисловість: Журавлина використовується для виробництва косметичних засобів, таких як креми, лосьйони та інші косметичні засоби.

Експорт журавлини з Польщі

Польща є одним з найбільших експортерів журавлини в світі. Основними експортними ринками для польської журавлини є Німеччина, Великобританія, Франція, Нідерланди та Бельгія. Польща також експортує журавлину в інші країни Європи, Азії та Америки.

Висновок

Журавлина є важливою сільськогосподарською культурою в Польщі, що має багату історію і різноманітне застосування. Польща є одним з найбільших виробників журавлини в світі, а також одним з найбільших експортерів журавлини на світовий ринок.

Часто задаються питання

 1. Які основні регіони виробництва журавлини в Польщі?

  Основними регіонами виробництва журавлини в Польщі є Підляшшя, Мазури та Помор’я.

 2. Які сорти журавлини вирощуються в Польщі?

  У Польщі вирощується кілька сортів журавлини, але найбільш поширеними є сорти “Stevens”, “Ben Lear” та “Early Black”.

 3. Яке застосування журавлини?

  Журавлина має різноманітне застосування, включаючи харчову, фармацевтичну та косметичну промисловість.

 4. Куди експортується журавлина з Польщі?

  Польща експортує журавлину в багато країн світу, включаючи Німеччину, Великобританію, Францію, Нідерланди та Бельгію.

 5. Які перспективи розвитку журавлиної індустрії в Польщі?

  Журавлина індустрія в Польщі має хороші перспективи розвитку. Очікується, що виробництво журавлини в Польщі буде продовжувати зростати в майбутньому.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *