Історична довідка

Чемпіонат Європи з пляжного волейболу (ЦЕПВ) — це щорічні спортивні змагання, організовані Європейською конфедерацією волейболу (CEV) для збірних команд з пляжного волейболу. Турнір був започаткований у 2003 році і з тих пір проводиться щороку, за винятком років, коли проходить Чемпіонат світу.

Формат змагань

Турнір складається з чоловічого та жіночого розрядів. Кожна команда складається з двох гравців. Змагання проходять у форматі подвійного вибуття. Команди спочатку розподіляються за групами, а потім змагаються за місця у плей-офф. Переможці груп виходять у 1/8 фіналу, а команди, які зайняли другі та треті місця, грають у попередньому раунді для виходу у 1/8 фіналу.

Учасники

Право на участь у ЦЕПВ мають найкращі збірні команди з європейських країн. Відбір здійснюється на основі рейтингу CEV. Кожна країна може делегувати по дві команди у кожному розряді.

Місце проведення

Місце проведення ЦЕПВ визначається CEV. Змагання зазвичай проводяться в різних європейських містах, на пляжних кортах або тимчасових майданчиках.

Призовий фонд

Призовий фонд ЦЕПВ залежить від кількості учасників та місця проведення. Призові гроші розподіляються між командами, які посіли перші три місця у кожному розряді.

Значення та популярність

ЦЕПВ є одним з найпрестижніших міжнародних змагань з пляжного волейболу. Перемога в турнірі приносить командам рейтингові очки, допомагає їм кваліфікуватися на міжнародні змагання, такі як Ігри Олімпійські та Чемпіонат світу. ЦЕПВ також є важливою подією в календарі для любителів пляжного волейболу, за ним слідкують глядачі з усього світу.

Недавні переможці

Останніми переможцями ЦЕПВ є:

  • Чоловіки: Гільєрмо Херман та Маріо Гарсія (Іспанія), 2022 рік
  • Жінки: Йоханна Хейдріх та Аня Хубер (Німеччина), 2022 рік

Чемпіонат Європи з пляжного волейболу — це престижний міжнародний турнір, який відіграє важливу роль у розвитку та популяризації пляжного волейболу в Європі. Турнір приваблює найкращі команди та забезпечує захопливі та напружені змагання.

Часті запитання

  1. Коли вперше відбувся Чемпіонат Європи з пляжного волейболу?
  2. Який формат змагань використовується на ЦЕПВ?
  3. Скільки команд бере участь у ЦЕПВ?
  4. Які призи отримують команди, які посіли перші три місця на ЦЕПВ?
  5. Які країни нещодавно перемагали на ЦЕПВ?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *