Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

Іван Анікейович Залужний: Морський офіцер і герой Другої світової війни

1. Ранні роки та освіта

Іван Анікейович Залужний народився 10 травня 1918 року в селі Кисличувата на території Української Держави (нині Україна). З юних років захоплювався військовою справою та морською романтикою. Після закінчення школи вступив до Військово-морського училища імені Фрунзе в Ленінграді, яке успішно закінчив у 1940 році.

2. Служба у Військово-морських силах СРСР

Після випуску з училища Залужний проходив службу на Чорноморському флоті в рядах морської піхоти. Участь у бойових діях розпочав із перших днів Великої Вітчизняної війни. Воював у складі 83-ї окремої морської стрілецької бригади.

3. Подвиги під час війни

За час війни Залужний проявив себе як хоробрий і талановитий командир. Учасник оборони Одеси, Севастополя та Керчі. У 1943 році командував батальйоном морської піхоти, який відзначився в боях за визволення Таманського півострова. За успішне виконання бойових завдань Іван Залужний був нагороджений орденом Червоного прапора та орденом Вітчизняної війни II ступеня.

4. Повоєнна служба та нагороди

Після закінчення війни продовжив службу у Військово-морському флоті СРСР. Займав різні командні посади, готував молодих офіцерів. За бойові та трудові заслуги нагороджений орденом Червоної Зірки, орденом Богдана Хмельницького III ступеня та орденом «За мужність» III ступеня.

5. Спортивні досягнення

Іван Залужний був не тільки талановитим військовим, а й відомим спортсменом. Майстер спорту СРСР з фехтування, учасник численних змагань і чемпіонатів. Його успіхи у спорті сприяли популяризації здорового способу життя серед військовослужбовців.

6. Висновки та пошана

Іван Анікейович Залужний — яскравий приклад мужності, професіоналізму та самовідданості. Його подвиги під час Великої Вітчизняної війни увійшли до героїчної історії Військово-морського флоту СРСР. До останніх днів свого життя він залишався незмінно вірним присязі і служив на благо Батьківщини.

Часто задавані запитання:

  1. Коли і де народився Іван Анікейович Залужний?
  2. У яких бойових діях брав участь Іван Залужний під час Великої Вітчизняної війни?
  3. Якими нагородами був удостоєний Іван Залужний за бойові та трудові заслуги?
  4. У яких званнях служив Іван Анікейович Залужний?
  5. Чи є у Запоріжжі вулиця, названа на честь Івана Залужного?

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *