Валерій Атращенков: від Харкова до світової арени бадмінтону

Вступ
Валерій Володимирович Атращенков — український бадмінтоніст, Майстер спорту міжнародного класу. Його шлях до вершин бадмінтону був сповнений праці, самовідданості та любові до гри.

Народження та ранні роки


Валерій Атращенков народився 20 серпня 1984 року в місті Харків, СРСР. З раннього віку він виявляв пристрасть до спорту, особливо до бадмінтону. Його батьки, Володимир і Олена Атращенкови, були захопленими шанувальниками бадмінтону і познайомили сина з грою, коли йому було всього 6 років.

Перші кроки в бадмінтоні


Валерій швидко опанував основи гри і почав демонструвати неабиякий талант. У 10 років він вступив до місцевої спортивної школи, де почав серйозно тренуватися. Його тренери відразу помітили його потенціал і почали готувати його до змагань.

Перші успіхи


У підлітковому віці Валерій почав брати участь у юнацьких змаганнях. Він швидко досяг успіху, вигравши кілька місцевих і регіональних турнірів. У 16 років він вперше потрапив до складу збірної України з бадмінтону і почав виступати на міжнародних змаганнях.

Кар'єра дорослого спортсмена


У 2002 році Валерій Атращенков виграв перший серйозний міжнародний титул, ставши чемпіоном Європи серед юніорів. У наступні роки він продовжував прогресувати і досяг значних успіхів на дорослому рівні. У 2006 році він виграв перший національний чемпіонат України і став чемпіоном Європи у змішаних парних змаганнях.

Участь в Олімпійських іграх


Валерій Атращенков двічі брав участь в Олімпійських іграх. У 2008 році він виступав на Олімпійських іграх в Пекіні, де посів 17-е місце. У 2012 році він виступав на Олімпійських іграх в Лондоні, де посів 9-е місце.

Завершення кар'єри


У 2016 році Валерій Атращенков завершив спортивну кар'єру. Він залишився в бадмінтоні як тренер і передає свій досвід молодому поколінню спортсменів.

Досягнення та відзнаки


Валерій Атращенков — один з найкращих українських бадмінтоністів усіх часів. Він виграв численні міжнародні та національні титули, серед яких:

 • Чемпіон Європи серед юніорів (2002)
 • Чемпіон Європи у змішаних парних змаганнях (2006)
 • Чемпіон України (8 разів)
 • Володар Кубка України (4 рази)
 • Переможець багатьох міжнародних турнірів

За свої досягнення Валерій Атращенков був нагороджений численними нагородами та відзнаками, серед яких:

 • Заслужений майстер спорту України
 • Орден «За заслуги» III ступеня
 • Медаль «За працю і звитягу»

Висновок


Валерій Атращенков є прикладом того, як талант і праця можуть привести до успіху в спорті. Він приніс Україні багато славних перемог і став одним з найбільш відомих українських бадмінтоністів у світі. Його досягнення надихають нове покоління спортсменів на нові подвиги.

Поширені запитання:

 1. Які найбільші досягнення Валерія Атращенкова?
 2. У яких Олімпійських іграх він брав участь?
 3. Чому він вирішив завершити спортивну кар'єру?
 4. Якими нагородами та відзнаками він був нагороджений?
 5. Який його внесок у розвиток бадмінтону в Україні?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *