Назар Небожинський: Небесний воїн, який захищав Україну до останнього подиху

Назар Володимирович Небожинський (23 січня 1999 — 30 березня 2022) — український спортсмен, військовослужбовець, молодший сержант Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2023, посмертно).

Біографія

Назар Небожинський народився 23 січня 1999 року в місті Рівне. У дитинстві займався різними видами спорту — футболом, баскетболом, волейболом, а також плаванням. У 2014 році закінчив Рівненську загальноосвітню школу № 11 та вступив до Рівненського державного гуманітарного університету на факультет фізичного виховання.

Служба в ЗСУ

У 2018 році Назар Небожинський був призваний на строкову військову службу в Збройні сили України. Після проходження строкової служби уклав контракт та продовжив служити в армії. У 2020 році закінчив курси лідерства в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Участь у російсько-українській війні

У 2022 році Назар Небожинський був призначений командиром взводу розвідувальної роти 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. Брав участь у боях на Чернігівщині.

30 березня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі села Мохнатин Чернігівської області Назар Небожинський загинув у бою.

Нагороди та звання

Указом Президента України від 24 лютого 2023 року йому присвоєно звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка" посмертно.

Вшанування пам'яті

1 березня 2023 року в Рівному на будівлі Рівненського державного гуманітарного університету відкрили меморіальну дошку Назару Небожинському.

11 березня 2023 року в Рівному відбувся турнір з волейболу серед юнаків 2007-2008 років народження, присвячений пам'яті Назара Небожинського.

Висновок

Назар Небожинський був справжнім героєм, який віддав своє життя за свободу й незалежність України. Він назавжди залишиться в пам'яті українського народу як приклад мужності, відваги та вірності Батьківщині.

Питання, що часто задаються:

  • Які були спортивні досягнення Назара Небожинського?
  • Коли і де загинув Назар Небожинський?
  • Якими нагородами був відзначений Назар Небожинський?
  • Як вшановується пам'ять Назара Небожинського?
  • Чому Назар Небожинський є прикладом мужності, відваги та вірності Батьківщині?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *